02.04.2012

Podsumowanie 19 kolejki III ligi

Sporo niespodzianek przyniosła 19 kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Punkty po raz drugi wiosną stracił lider Lech Rypin, który zremisował na wyjeździe z Górnikiem Konin 3:3. Gospodarze po bramkach Paweła Błaszczaka i Adama Kosmali prowadzili już 2:0. W 75. minucie Łukasz Grube zdobył kontaktowego gola dla gości, a osiem minut później wyrównał. Nie był to jednak koniec emocji bowiem po stu dwudziestu sekundach Górnik po strzale Krystiana Robaka ponownie prowadził, ale już doliczonym czasie gry Łukasz Ślifirczyk zapewnił jeden punkt drużynie z Rypina.

W Inowrocławiu lepsza w starciu z Unią Janikowo okazała się Cuiavią, która wygrała 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Krzysztof Kretkowski oraz Borys Modracki, a dla gości honorowe trafienie zanotował Maciej Kot.

Victoria Koronowo została rozgromiona przez GKS Dopiewo, które wpakowało jej na swoim boisku aż siedem goli. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Klichowicz, natomiast pozostałe bramki zdobyli Mikołaj Lasek, Piotr Kurminowski, Jakub Budzyń i Jakub Solarek.

W Swarzędzu Unia nie przestraszyła się wicelidera z Kleczewa i po ciekawym meczu pokonała go 1:0. Jedynego gola na wagę trzech punktów w tym spotkaniu zdobył w 65. minucie Damian Ludwiczak.

Remisem zakończyło się spotkanie Lubuszanina Trzcianka z Polonią 1912 Leszno. Oba zespoły nie zdołały strzelić żadnej bramki.

Bramek nie obejrzeli także kibice zgromadzeni w Kobylinie, gdzie miejscowy Piast podejmował Spartę Brodnica.

Po dwudziestu rozegranych meczach w tabeli prowadzi Lech Rypin, który ma siedem punktów przewagi nad naszą Polonią i Sokołem Kleczew.

Klasyfikacja strzelców:
17 goli - Paweł Piceluk (Lech Rypin)
12 goli - Paweł Błaszczak (Górnik Konin)
11 goli - Michał Wawszczak (Lubuszanin Trzcianka)
10 goli - Jakub Bojas (Lech Rypin)
9 goli - Michał Chmielecki (Unia Janikowo/GKS Dopiewo)
8 goli - Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Łukasz Grube (Lech Rypin), Jacek Kopaniarz (Sokół Kleczew), Krzysztof Kretkowski (Cuiavia Inowrocław), Paweł Tabaczyński (Notecianka Pakość)
7 goli - Billy Abbott (Cuiavia Inowrocław), Marek Gołembowski (Unia Swarzędz), Krzysztof Kendzia (Piast Kobylin), Radosław Mik (Wda Świecie), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska), Serhij Szapował (Polonia 1912 Leszno), Adam Wiśniewski (Notecianka Pakość)
6 goli - Damian Augustyniak (Sokół Kleczew), Arkadiusz Bajerski (Górnik Konin), Bartosz Czerwiński (Wda Świecie), Arkadiusz Dereżyński (Unia Janikowo), Jędrzej Florek (Chemik Bydgoszcz), Pāvels Hohlovs (Polonia 1912 Leszno), Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Łukasz Szczudeł (GKS Dopiewo)