21.11.2011

Podsumowanie 17 kolejki III ligi

W ostatni weekend rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Bardzo wysokie zwycięstwo odniósł wicelider z Kleczewa który rozgromił na własnym boisku Spartę Brodnica 8:1. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Lisiecki oraz Damian Augustyniak, a po jednej Michał Rutkowski, Jakub Dębowski, Marcin Jankowiak i Jacek Kopaniarz. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował Waldemar Szpręglewski.

Niespodziewanie wysokim zwycięstwem zakończył się mecz Unii Swarzędz z Notecianką Pakość w którym goście zwyciężyli aż 6:2. Dwa gole dla zespołu z Pakości zdobyli Paweł Tabaczyński i Adam Wiśniewski, a po jednym Dariusz Słupski oraz Damian Tofil. Dla unitów strzelali natomiast Ernest Maćkowiak i Konrad Zandrowicz, W Inowrocławiu Górnik Konin uległ tamtejszej Cuiavii 0:1. Jedyna bramka meczu padła w 80. minucie po strzale Krzysztofa Kretkowskiego.

Trenera Ryszarda Rybaka po przegranej z Wdą Świecie straciło GKS Dopiewo, które uległo świeckiej drużynie 0:1. Zwycięską bramkę goście zdobyli w 84. minucie dzięki Bartoszowi Czerwińskiemu.

Lubuszanin Trzcianka pokonał z kolei Unię Janikowo 3:1. Już po 11. minutach miejscowi prowadzili 2:0 po golach Pawła Wichra i Pawła Nawrockiego. Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Michał Chmielecki, a wynik ustalił w drugiej połowie Radosław Wącisz.

W ostatnim meczu 17 kolejki Piast Kobylin pokonał Polonię Leszno 2:0 Na wiosnę przyszłego roku przełożone zostały dwa mecze: Chemik Bydgoszcz – Lech Rypin i Polonia Środa – Victoria Koronowo.

Królem strzelców jesieni został Paweł Piceluk z 17 golami na koncie. Drugie miejsce zajął Paweł Błaszczak z Górnika Konin (11 bramek), a trzecie Michał Wawszczak z Lubuszanina Trzcianki (10 bramek).