08.10.2012

Podsumowanie 11. kolejki III ligi

W ostatni weekend rozegrana została jedenasta kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

W najciekawszym meczu Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski uległa na własnym boisku Unii Swarzędz 0:1. Była to pierwsza w tym sezonie porażka beniaminka. Jedyny gol zdobyty został już w dziesiątej minucie, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Lebioda.

Po raz drugi z rzędu bezbramkowy remis przed własną publicznością zanotował Sokół Kleczew. Tym razem zespół spod Konina podzielił się punktami z Polonią 1912 Leszno.

Pięć goli obejrzeli za to kibice zgromadzeni w Wągrowcu, gdzie miejscowa Nielba pokonała Cuiavię Inowrocław 3:2. Już na początku spotkania Mateusz Kucharski dał prowadzenie gościom. Z korzystnego rezultatu przyjezdni nie cieszyli się jednak z byt długo bo już w siódmej minucie Łukasz Spławski doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik nieco ponad kwadrans później dał prowadzenie miejscowym. Przed przerwą wyrównać wynik meczu zdołał jednak Michał Zawada. Zwycięskiego gola Nielba zdobyła dopiero w końcówce, gdy golkipera Cuiavii pokonał Marcin Ankudowicz.

Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowała Pogoń Mogilno, która pokonała na własnym boisku Lubuszanina Trzcianka 2:0. Pierwszego gola dla mogilnian zdobył Jacek Wojciechowski, a drugiego Krzysztof Szal.

Także drugi komplet punktów wywalczył Luboński KS Fogo Luboń zwyciężając u siebie Piasta Kobylin 2:0. Bramki dla lubonian strzelali Szymon Izydorczyk oraz Jacek Zielonka.

Dwa spotkania Unia Roszak Solec Kujawski - Notecianka Pakość i GKS Dopiewo - Wda Świecie zostały przełożone na 24 października z powodu powołań zawodników do reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego na turniej eliminacyjny Pucharu Regionów.

Czołówka klasyfikacji strzelców

8 goli - Łukasz Spławski (Nielba Wągrowiec)

7 goli - Dawid Janicki (Cuiavia Inowrocław)

6 goli - Krzysztof Gościniak (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Jacek Kopaniarz (GKS Dopiewo), Maciej Stawiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

5 goli - Jakub Antosik (Sokół Kleczew), Roger Babiarz (Notecianka Pakość), Bogumił Ceglarek (Polonia 1912 Leszno), Tomasz Kempiński (Ostrovia Ostrów Wielkopolski), Łukasz Lebioda (Unia Swarzędz), Damian Ludwiczak (Unia Swarzędz)