04.09.2012

Po drugie zwycięstwo do Dopiewa

Już w najbliższą środę piłkarze Polonii Środa rozegrają szósty w tym sezonie mecz ligowy. Podopieczni Mariana Kurowskiego zmierzą się na wyjeździe z GKS Dopiewo.

GKS Dopiewo to bardzo dobrze znana drużyna każdemu kibicowi naszego klubu. W sezonie 2009/2010 poloniści rywalizowali z GKS-em o awans do trzeciej ligi. Lepsi wtedy okazali się nasi rywale, którzy zajęli pierwszą lokatę i wywalczyli promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Emocji w rundzie wiosennej dodało również przejście trenera Polonii Ryszarda Rybaka do zespołu z Dopiewa.

W ostatnim sezonie obie drużyny spotkały się ponownie, ale już na trzecioligowym froncie. W jesiennym meczu rozgranym w Dopiewie lepsi byli średzianie wygrywając 1:0 po golu Krzysztofa Błędkowskiego. Dodać można że wynik mógł być jeszcze wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Przybyłek. Wiosną w Środzie wygrali natomiast rywale, także zdobywając jednego gola po trafieniu Jakuba Solarka.

GKS Dopiewo aktualnie zajmuje dwunastą pozycję z czterema punktami na koncie. Na inaugurację nasi przeciwnicy przegrali w Swarzędzu z Unią 1:2. Następnie GKS rozgromił na własnym boisku Noteciankę Pakość 6:0, a później przegrał w Kleczewie z Sokołem 0:1. W kolejnym meczu zespół z Dopiewa zremisował 1:1 z beniaminkiem Unią Roszak Solec Kujawski, a ostatnio został rozgromiony przez Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 1:5. Najlepszym strzelcem drużyny jest Jacek Kopaniarz, który zdobył dotychczas trzy bramki. Dwa trafienia zanotował Michał Chmielecki, a po jednym Krzysztof Kołodziej, Sebastian Polody, Filip Trębacz i Maciej Waskowski.

W przerwie letniej do średziego zespołu z GKSu Dopiewo trafił bramkarz Rafał Korbik, który wielokrotnie występował w meczach przeciwko Polonii. W drużynie z Dopiewa gra natomiast Mikołaj Lasek mający za sobą kilkadziesiąt występów w naszym zespole.

Poloniści pokonali ostatnio Nielbę Wągrowiec 2:0 i przerywali tym samym serię czterech spotkań bez strzelonego gola oraz fatalną passę 125 dni bez zwycięstwa. W końcu przełamał się także król strzelców poprzedniego sezonu III ligi Michał Wawszczak, który zdobył dwie bramki dla średzian. Gra podopiecznych Mariana Kurowskiego wygląda coraz lepiej. Widać ze piłkarze coraz pewniej czują się na swoich pozycjach i z większym spokojem rozgrywają piłkę. Po raz kolejny świetnie spisali się obrońcy wraz z bramkarzem Sławomirem Janickim nie dopuszczając do utraty gola.

Mecz z Dopiewem będzie znakomitą szansą by Polonia po raz pierwszy w tym sezonie znalazła się w czołówce tabeli. Początek spotkania o godzinie 17:00.