31.01.2011

Pierwszy sparing juniorów

W sobotę 29 stycznia zespół juniorów starszych rozegrał pierwszy mecz sparingowy.

Przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna juniorów młodszych Przemysława Poznań. Mecz został rozegrany w Poznaniu na boisku ze sztuczną trawą i trwał 3 tercje po 30 minut. Sredzianie przez całe spotkanie mieli przewagę i tylko kwestia czasu było zdobycie bramek. Po raz pierwszy w tym roku do bramki gości trafił Jakub Wisniewski, a na 2:0 podwyzszył Adrian Błaszak. W pierwszej tercji gospodarze wykorzystali jedną z kilku sytuacji i zmniejszyli wynik na 2:1. Druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Cały czas Poloniści mieli przewagę i dochodzili do wielu sytuacji podbramkowych, lecz zawodziła skuteczność. Poznaniacy mieli w tej tercji swoją szansę, lecz nasz bramkarz wygrał pojedynek sam na sam z napstnikami Przemysława. Trzecia tercja to juz całkowita dominacji Polonii. Poznanicy mieli duzy problem aby dostać sie pod naszą bramkę. Gole w tej tercji strzelili Krystian Pawlak, Dominik Baziór i Bartosz Cechmann.Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem Polonii 5:1. Lecz w tym meczu nie był wynik najwazniejszy, lecz mozliwość zagrania spotkania na dobrze przygotowanym pełnowymiarowym boisku.