29.01.2011

Pierwsze zwycięstwo Polonii

W trzecim w tym roku meczu sparingowym Polonia Środa odniosła pierwsze zwycięstwo . Na sztucznej murawie w Poznaniu poloniści pokonali lidera Klasy Okregowej, zespół Błękitnych Owińska 1:0(0:0).

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 82 minucie Marcin Duchała.

Polonia zagrała w składzie:

Przeździęk- P.Przybyłek  Michalak  Ratajczak  Krawczyk- Michałowski Loba  Lisek  Siwek- Krajewski  Duchała.

Na zmiany wchodzili: Reszka , Szkudlarek, Nowicki, Ludwiczak, M.Pluciński, Markiewicz, Szafarczyk.

Mecz toczony był w szybkim tempie i obfitował w dosyć ostre starcia między piłkarzami. Zaden z zespołów nie zamierzał traktować ulgowo tego spotkania , które odbywało się w kilkustopniowym mrozie. Poczatek meczu nieoczekiwanie należał do druzyny Bękitnych. Piłkarze z Owińsk przeprowadzili kilka niezłych akcji ale zawsze na posterunku był blok defensywny Polonii. Po kilkunastu minutach inicjatywę przejęli średzianie ale także oni nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji.

W pzrerwie obaj trenerzy dokonali wielu zmian ale takze w tej połowie gra była szybka . Stopniowo coraz groźniesze akcje przeprowadzali poloniści i w końcu w 82 minucie Marcin Duchała dobił do siatki piłkę po strzale z rzutu wolnego Pawła Przybyłka.

To kolejny bardzo ciekawy i bardzo pozyteczny sprawdzian, który trenerowi Polonii pozwolił na sprawdzenie różnych taktycznych możliwości. Niestety nadal z powodu kontuzji nie mogli zagrać podstawowi piłkarze Polonii z rundy jesiennej czyli Łukasz Przybyłek i Krzysztof Błędkowski . W rundzie wiosennej najprawdopodobniej nie zagra Piotr Maleszka, którego kontuzja okazała się groźniejsza niż przypuszczano wcześniej.

Planowany na środę mecz z Unią Swarzędz został odwołany przez trzecioligowców a naszym następnym sparingpartnerem będzie Kłos Zaniemyśl, z którym zmierzymy się w następny weekend.

Termin jak i miejsce rozegrania tego meczu podamy później, gdyż zależą one od warunków atmosferycznych.