10.10.2022

Pierwsza porażka juniorów (2006)

W spotkaniu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 5:6 (3:2) w Koninie z tamtejszym Górnikiem. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Po 25 minutach nasz zespół prowadził już 3:0, ale przed przerwą rywale zmniejszyli straty. Tuż po przerwie Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale następnie straciła aż cztery gole. W końcówce spotkania udało się zmniejszyć rozmiar porażki, ale na zdobycie wyrównującego gola zabrakło już czasu. Warto zaznaczyć, iż była to dopiero pierwsza w sezonie porażka Polonii w piłce jedenastoosobowej.

W sobotę 8 października w ramach 9. kolejki ligowej Poloniści udali się do Konina na mecz z miejscowym Górnikiem. Niestety ta wyprawa zakończyła się porażką naszego zespołu i pomimo, że Poloniści dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu, nie potrafili utrzymać dobrego rezultatu.

Pierwsza połowa wróżyła całkiem dobry scenariusz. Od pierwszego gwizdka toczył się zacięty pojedynek głównie w środkowym sektorze boiska, żadna ze stron nie chciała się odkryć i popełnić błędu w obronie. W tym elemencie aktywniejsi byli Poloniści, którzy po 25 minutach prowadzili 3:0, a wszystkie trzy bramki zdobył Kacper Manicki, który odpowiednio wychodził na czystą pozycję. Oczywiście nie było by tego, gdyby nie dobre podania Wawroskiego, Rauhuta czy Łoniewsiego, którzy zanotowali asysty przy tych trafieniach. Niestety minutę później brak koncentracji, rozluźnienie u naszych zawodników wykorzystali gospodarze, zdobywając bramkę kontaktową po błędzie indywidualnym. Tuż przed przerwą Górnicy poszli za ciosem i zmniejszyli straty bramkowe na 3-2, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Po zmianie stron zupełnie inny obraz gry zaprezentowali Poloniści, którzy popełniali dużo błędów w obronie i w drugiej linii. Początek był wyśmienity, bo kolejne bardzo dobre podanie Wawroskiego na bramkę zamienił Rauhut, ale później do głosu doszli zawodnicy z Konina i w dosłownie dwie minuty odrobili wszystkie straty doprowadzając do wyrównania 4-4. Nasz zespół został troszkę zepchnięty do defensywy, a na boisku pojawiali się w międzyczasie kolejni zawodnicy, lecz zabrakło jakości w grze, a dodatkowo wciąż pojawiały się błędy w dobrym podaniu, czy grze jeden na jeden w obronie. To kosztowało Polonistów stratę kolejnych dwóch bramek, a w doliczonym czasie gry Jakub Płonka przywrócił jeszcze nadzieję na choćby jeden punkt, ale czasu już zabrakło i Poloniści musieli się pogodzić z pierwszą porażką w tym sezonie. Zespół dobrze wyglądał w ataku, ale popełnił zbyt dużą liczbę błędów w defensywie oraz przy wyprowadzaniu piłki. Te elementy są poprawiane już na treningach tak, aby w kolejnych spotkaniach je ograniczyć i stopniowo wykluczyć.