17.10.2022

Pewne zwycięstwo z Poznaniakiem (2010)

W spotkaniu 9. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:1 z Poznaniakiem Poznań, choć do przerwy przegrywała 0:1. Poloniści w dalszym ciągu liczą się w walce o awans i ligi wojewódzkiej, znajdując się za plecami UKS-u Śrem. Drugi zespół w II lidze okręgowej po emocjonującym meczu zremisował 4:4, tracąc dwa gole w ostatnich minutach. W III lidze okręgowej Polonia po ciekawym meczu przegrała 0:2 (0:1) z Wartą II Śrem, choć walka toczyła się do ostatnich minut - decydującego gola rywale strzelili w 58. minucie.

Polonia - młodzik starszy D1 I (2010)
I liga okręgowa D1 - grupa I
15 października 2022, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (0:1) Poznaniak Poznań
Dawid Ebelewicz 31, Amelia Guzenda 35, 45, Borys Kasprzak 40 - Antoni Olechnowicz 6 (k)

Polonia: 1. Wiktor Nossow - 5. Dawid Ebelewicz, 7. Amelia Guzenda, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 20. Marcel Kaleta, 28. Antoni Zając, 70. Łukasz Miszkiewicz. Grali także: 11. Bartosz Nowicki, 12. Aleksander Niemczewski, 32. Fabian Nowaczyk, 77. Tymoteusz Wesołowski.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.

żółta kartka: Aleksander Ozygała (Poznaniak).
czerwona kartka: Aleksander Ozygała (39. minuta, Poznania, za uderzenie przeciwnika).

Kłos Zaniemyśl 4:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Aleksander Walczak 40, 47, Kacper Leciej 57, 58 - Bartosz Kurkowiak 25, Tomasz Pasternak 33, 45, Franciszek Leżała 54

Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 3. Franciszek Leżała, 6. Franciszek Kaus, 11. Jan Marcinkowski, 19. Dawid Buczma, 21. Bartosz Kurkowiak, 35. Tomasz Pasternak, 40. Stanisław Wieczorek, 62. Adam Kłopocki. Grali także: 22. Oleksandr Misiurkevych, 68. Wojciech Ignaszewski.

8. Kłos Zaniemyśl 9 19:38 4

W niedzielę Polonię czekał wyjazd do Śremu, żeby zmierzyć się z miejscową Wartą. Od początku to Poloniści bardziej dążyli do strzelenia bramki i już na samym początku mieli sytuacje bramkowe, ale brakowało skuteczności. Dwa razy zawodnicy obijali słupki, a raz po uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. Po kilku minutach wyrównanej gry to gospodarze objęli prowadzenie i do przerwy Polonia schodziła z jednobramkową stratą. Wynik spotkania gospodarze ustalili w samej końcówce i mecz zakończył się porażką naszego zespołu 0:2. Na szczególne brawa zasługuje bramkarz naszej drużyny Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się świetnymi interwencjami.

Polonia - młodzik starszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa VI
16 października 2022, godz. 12:15 - Śrem
Warta II Śrem 2:0 (1:0) Polonia III Środa Wielkopolska
Jerzy Owczarz 18, Jan Misiak 58

Polonia: 1. Krzysztof Stefański - 2. Filip Cichosz, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 18. Kamil Sarnowski, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 33. Tomasz Pasternak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: Bartosz Kurkowiak, Franciszek Kaczmarek, 79. Damian Hypki.
trenerzy: Dominik Rogowski oraz Patryk Słomczyński.

Bezbramkowe derby powiatu

W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku w derbach powiatu średzkiego Kłos Zaniemyśl.

• 26.04.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (27/28.04.2024)

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo emocjonująco, bo czeka nas kilka meczów na szczytach ligowych tabel. W sobotę na płycie głównej Stadionu Średzkiego zagrają najpierw Polonia 2009 z Wartą II Poznań (godz. 11:00), a następnie prowadząca w tabeli ligi profesjonalnej Polonia 2010 zmierzy się z wiceliderem - UKS AP Reissa Jarocin (godz. 14:30).

W niedzielę o godz. 15:30 będąca na drugim miejscu w lidze wojewódzkiej Polonia 2012 podejmie na Stadionie Średzkim prowadzącą Polonię 1912 Leszno. Oba zespoły w tabeli dzielą trzy punkty. Po nich na boisko wyjdzie Polonia 2008, która będzie gościć Noteć Czarnków. Ponadto z samego rana o 8:30 na boisku głównym rozegrany zostanie turniej orlików starszych.

Transmisja ze Starogardu

W spotkaniu 27. kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański. Z tego meczu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

Początek transmisji w sobotę 27 kwietnia o godzinie 13:45.

• 25.04.2024

Remis w Kępnie (2012)

W wyjazdowym meczu ósmej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii 2012 zremisował 2:2 (1:1) z UKS AP Reissa Kępno. Poloniści dwukrotnie gonili wynik, ale za sprawą trafień Jeremiego Sójki i Witolda Chojnackiego wywalczyli punkt. W ligowej tabeli nasza drużyna zajmuje drugie miejsce, trzy punkty za Polonią 1912 Leszno, z którą podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Michała Furmańskiego zmierzą się już w nadchodzący weekend.

Powrót do ligowej rzeczywistości

Po środowych zmaganiach pucharowych piłkarze Polonii Środa wracają do ligowej rzeczywistości i już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z KP Starogard Gdański. Od spotkania z ekipą Klubu Piłkarskiego Starogard oficjalnie swoją przygodę z Polonią Środa rozpoczynał Paweł Kutynia.

• 24.04.2024

Kokoszanek na zgrupowaniu kadr

Trener bramkarzy Polonii Środa Wielkopolska Michał Kokoszanek uczestniczy w zgrupowaniu Makroregionalnych Kadr Wojewódzkich.  Zgrupowanie odbywa się w dniach 21-26 kwietnia 2024 roku w Ostródzie

• 23.04.2024

Turnieje ligowe żaków (2015)

W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.

Orlicy zagrali w Śremie (2013)

W sobotę w Śremie kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozegrali orlicy Polonii (rocznik 2013 II).