08.10.2012

Ostre strzelanie juniorów młodszych w Śremie

W piątej kolejce spotkań zespół juniorów młodszych udał się na mecz wyjazdowy do Śremu, aby rywalizować z zespołem Warty. Spotkanie które odbyło się w sobotę 6 października zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii w stosunku 10:0 (4:0). Łupem bramkowym podzielili się : Maciej Polody, Szymon Grzelak i Klaudiusz Filipiak po 2 bramki, oraz Grzegorz Filipiak, Krystian Olczyk, Adrian Olczyk i Artur Kaczmarek po 1.

Spotkanie rozegrane na głównej płycie boiska w Śremie rozpoczęło się prawie z 20 minutowym opóźnieniem. Przyczyną tego zdarzenia była nieobecność sędziego głównego. Po konsultacjach i uzgodnieniach obu trenerów zadecydowano, aby zawody w zastępstwie poprowadził trener Polonii Robert Halaburda. Regulamin rozgrywek bowiem mówi, iż pod nieobecność sędziego zawody sportowe muszą się odbyć.

Od samego początku Polonia ruszyła do zdecydowanego ataku. Już w 10 sekundzie meczu po bardzo ładnej i szybkiej akcji Maciej Polody uderzeniem z pola karnego po podaniu Adriana Olczyka zdobywa pierwszą bramkę. Gra toczy się pod dyktando naszego zespołu, który praktycznie cały czas przebywa na połowie rywala, W 8 minucie Krystian Olczyk marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem. W 12 minucie zawodnicy gospodarzy oddają jedyny strzał na nasza bramkę w tej części gry. Jest to uderzenie bardzo niecelne po rzucie wolnym z boku pola karnego. W 16 minucie Polonia podwyższa na 2:0. A autorem bramki jest Krystian Olczyk, który pokonuje bramkarza uderzeniem głową po rzucie rożnym. Dwie minuty później Adrian Olczyk podaje do Szymona Grzelaka, który z dużym spokojem pokonuje po raz trzeci bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą w 33 minucie po ładnej indywidualnej akcji z linii pola karnego Grzegorz Filipiak uderza lewą nogą bardzo precyzyjnie podwyższając wynik na 4:0. Mimo tak dużego prowadzenia Poloniści mieli jeszcze wiele doskonałych akcji ale nie potrafili ich wykorzystać.

W drugiej części meczu ponownie przewaga Polonii była bardzo dużo. Gospodarze mieli duże problemy aby przedostać się na naszą połową. Konsekwencją takiej gry były dalsze zdobyte bramki przez zespół Polonii. W 45 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Olczyk, który uderzeniem głową pokonał bramkarza po dośrodkowaniu Grzegorza Filipiaka z rzutu rożnego. 5 minut później po raz drugi w tym meczu do siatki gospodarzy trafił Maciej Polody. W 56 na 7:0 podwyższa Szymon Grzelak. Następne dwie bramki po uderzeniach z pola karnego zdobywa Klaudiusz Filipiak i po 72 minutach gry wynik jest 9:0 dla Polonii. Ostatnie kilka minut w wykonaniu Polonii były nie co słabsze bowiem po swoich błędach w defensywie dwukrotnie pozwolili gospodarzom na oddanie strzałów. Jedno uderzenie pewnie obronił nasz bramkarz Bartosz Kurasiak, a drugie z rzutu wolnego z 20 metrów było niecelne. Po chwilowej dekoncentracji Polonia dążyła do zdobycie 10 bramki. Było kilka dobrych sytuacji ale dopiero sztuka ta się udała w ostatniej minucie po ładnej indywidualnej akcji Marcina Malusiaka, który w polu karnym wystawił piłkę Arturowi Kaczmarkowi, który nie miał już problemów z ulokowaniem jej w siatce rywali. Tak więc po 80 minutach gry Polonia wygrała swój kolejny mecz w stosunku 10:0 będąc zespołem przeważającym i lepszym na boisku. Wynik spotkania mógłby być oczywiście wyższy, lecz w wielu sytuacjach nasi piłkarze nie potrafili zachować zimnej krwi i razili nieskutecznością.

Następny mecz juniorzy młodsi rozegrają ponownie na wyjeździe w niedzielę 14 października o godz. 14.00 w Dalewie. Ich rywalem będzie vice lider tabeli Adalbertus II Dalewo, który traci do naszego zespołu tylko 2 punkty. W pierwszym starciu obu zespołów na boisku w Środzie Wlkp. padł wynik remisowy 1:1, gdzie Polonia w ostatnich minutach straciła bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym.