29.05.2013

Orliki starsze także zwycięskie

Kolejne spotkanie rundy rewanżowej Polonia rozegrała na swoim boisku. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna z Mosiny.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów zwycięstwo odniosła drużyna z Mosiny wysoko pokonując Polonię 8-2. Tak więc Polonia pałała rządzą rewanżu. Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków. Już w drugiej minucie nasz zespół mógł objąć prowadzenie, lecz piłkę po strzale Kacpra Lewicza z linii bramkowej wybił obrońca gości. Kolejne akcje Polonii nie przynosiły zmiany rezultatu. W 7’ meczu Polonia objęła prowadzenie- zdobywcą bramki okazał się Maciej Szafrański. Wyżej wymieniony wykonywał rzut wolny w okolicach połowy boiska, zdecydował się na bezpośrednie uderzenie i piłka wpadła do bramki obok bezradnie interweniującego bramkarza Mosiny. Dalsze minuty meczu to wyrównana gra oby zespołów. Akcje zarówno jednej jak i drugiej drużyny kończyły się w okolicach pola karnego przeciwników. Celne strzały na bramkę bronili bramkarze. W 22’ meczu Polonia mogła podwyższyć na 2-0, lecz dogodnej sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystał Filip Michalak. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się nieznacznym prowadzeniem Polonii 1-0. Po przerwie obraz meczu nie zmienił się, gra toczyła się w środku pola. Dopiero w 40 ‘ meczu wynik uległ zmianie. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Jan Kiel i oddał strzał z pierwszej piłki, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Radość zawodników i kibiców Polonii była ogromna. Wynik 2-0 dla gospodarzy. W ostatniej minucie meczu goście zdobyli kontaktowego gola po rzucie karnym. Mecz zakończył się rezultatem 2-1 dla Polonii. W przekroju całego meczu Polonia kontrolowała grę i zasłużyła na zwycięstwo. Gratulacje.

Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, J.Grześkowiak, K.Lewicz, W.Piechota, J.Kiel, M.Gosciniak, F.Michalak, J.Mazur, D.Mostowski, D.Bartkowski, G.Kozłowski, M.Malusiak, M.Radziejewski.