26.10.2010

Orlicy za trzy punkty

W dziewiątej kolejce spotkań 25.10.10 nasi Orlicy podejmowali na własnym boisku rówieśników z Kleszczewa i po zwycięstwie w pierwszym meczu uchodzili za faworytów. Prognozy te w pełni się sprawdziły, bo od pierwszej minuty zdecydowaną przewagę osiągnęła nasza drużyna. .Długo jednak nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza gości .Uczynił to dopiero w 20 min. M.Chudy , który popisał się pięknym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego . Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższa wynik spotkania na 2 : 0 po dobrej akcji całego zespołu. Rywale w tej części gry rzadko zagrażali naszej bramce , ich akcje w porę stopowali nasi zawodnicy przez co nie pozwolili im na ,, rozwinięcie skrzydeł ‘’. Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie – od ataków naszej drużyny i nie wykorzystanych przez nią kilku okazji bramkowych .Na nieszczęście dla rywali formą strzelecką błysnął w tym spotkaniu ponownie M.Chudy , który zdobył jeszcze 2 bramki. W całym spotkaniu nasi Orlicy oddali bardzo dużo strzałów z dalszej odległości ale niestety w tym dniu mieli źle ,, ustawione celowniki’’. .Przeciwnikom udało się dwukrotnie zaskoczyć naszą obronę i bramkarza przez co zmniejszyli rozmiary porażki na 2 : 4 . Jednak ostateczny cios zadali nasi piłkarze , a dokładnie G.Małolepszy ustalając wynik meczu na 5 : 2 dla Polonii .Warto dodać , że trzy asysty zaliczył w tym meczu B.Bartkowiak , który wraz ze strzelcami bramek oraz z K.Szymczakiem i J.Włodarzem odpowiedzialny był za ofensywę zespołu. Do zadań tych wyznaczeni byli też W.Łuczak , F. Radek , K. Furmanek , A.Wojtysiak i M. Miszkiewicz . W linii obrony zagrali P.Ratajczak , A.Bublic , K.Grabowski , J. Maliński , M. Wujek , B. Widera , K. Murawski , M. Graczyk i M. Kozłowski . Bramkarzami w tym meczu byli Ł. Spychała , K. Gołębiewski i K. Oporowski.

Kolejny mecz [ ostatni w tej rundzie ] już w sobotę 29.10.10 w Kórniku z tamtejszą Kotwicą.