15.01.2011

Minimalna porażka z Wartą Poznań

W rozegranym dziś w Poznaniu meczu sparingowym pierwszoligowa Warta Poznań pokonała Polonię Środa 1:0(1:0), po bramce w 31 minucie Piotra Reissa.

Polonia Środa :

Adrian Szkudlarek(46.Robert Reszka) - Paweł Przybyłek(46.Adam Nowicki)  Mikołaj Michalak(60.Paweł Przybyłek)  Łukasz Ratajczak Kamil Krawczyk- Mateusz Pluciński (46.Bartosz Pluciński) Piotr Loba( 46.Patryk Szafarczyk)  Dawid Lisek(46. Damian Ludwiczak) Marcin Michałowski(46.Adrian Markiewicz) -Marcin Duchała (46.Krystian Pawlak) Kamil Krajewski (60. Marcin Duchała).

Warta Poznań :

Łukasz Radliński (46 Adrian Lis) - Maciej Wichtowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Otuszewski, Rafał Kosznik, Paweł Iwanicki, Alain Ngamayama, Marcin Wojciechowski, Michał Ciarkowski, Piotr Reiss, Zbigniew Zakrzewski

W drugiej połowie w zespole Warty zagrali jeszcze:

Mpako Zerah, Fábio Cléverson, Kamil Witkowski, Jakub Budzyń i Damian Pawlak.

Mimo wczorajszego wystepu w Remes Cup Ekstra poznaniacy zagrali dziś w pełnym składzie przeciwko naszemu zespołowi. Poloniści jednakże nie przestraszyli się znanych nazwisk i zagrali w dzisiejszym meczu zupełnie bez kompleksów.

W pierwszej połowie średzianie zagrali w podstawowym składzie i mimo, że poznaniacy mieli przewagę w polu poloniśći raz po raz kontratakowali . Efektem tych ataków były dobrze wykonywane przez Mateusza Plucińskiego rzuty rożne  oraz grozny strzał Piotra Loby po tym jak najpierw sam sobie wywalczył piłkę w środku pola. W 31 minucie Warta objęła prowadzenie po kontrataku i serii błędów naszych obrońców . Skutecznym strzelcem jedynej dziś bramki był niezawodny Piotr Reiss.

W drugiej połowie Polonia zagrała w mocno zmienionym składzie ale także w tej części gry nasi piłkarze bardzo skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Jedyne groźne sytuacje warciarze stworzyli sobie oddając  strzały zza linii pola karnego . Grający w tej części gry w bramce Polonii Robert Reszka spisywał się jednak bardzo dobrze i poznaniacy nie strzelili juz więcej bramek. Gola za to zdobyli poloniśći , gdy po zgraniu głową przez Krystiana Pawlaka pieknym lobem popisał się Bartek Pluciński . Niestety sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną Bartka i ta piękna bramka nie została uznana.

Ostatnie pietnaście minut było bardzo ciekawe gdyż nasz zespół zachęcony przez trenera Mariusza Bekasa przeszedł do bardziej  agresywnej gry. Mimo korzystnych sytuacji strzeleckich z obu stron żadna bramka jednak nie padła i mecz zakończył się zasłuzonym zwycięstwem Warty Poznań 1:0.

Na tle renomowanego rywala poloniści zaprezentowali się bardzo dobrze , właściwie nalezy pochwalić wszystkich piłkarzy Polonii wystepujących na znakomicie przygotowanej murawie boiska przy Cytadeli. Z powodu kontuzji w naszej druzynie nie mogli wystapić: Łukasz Przybyłek, Marcin Siwek, Piotr Maleszka i Krzysztof Błędkowski.

Nastepny sparing Polonia rozegra w  sobotę 22-go stycznia. Naszym rywalem będzie lider trzeciej ligi , grupy wielkopolskiej KP Calisia a spotkanie rozegrane zostanie w Jarocinie i rozpocznie się o 15.30.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych na stronie Warty:kswarta.pl/index.php