25.04.2023

Ligowe zwycięstwo młodziczek (2010)

Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii. W sobotę zawodniczki wsparte kolegami z zespołu orlików młodszych zremisowały 3:3 z Mieszkiem II Gniezno w meczu III ligi okręgowej. Następnego dnia rozegrały dwa mecze w ramach turnieju ligowego młodziczek. W Koninie wygrały 7:0 z AS Amber Kalisz i przegrały 0:2 z Medykiem Konin.

Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni. Drużyna Polonii przeprowadziła pierwszą groźną akcję, która powinna zakończyć się bramką, jednak w gąszczu nóg gospodarzom udało się wybić piłkę. Kilka minut później gospodarze wyprowadzili piłkę z własnej połowy boiska wykonując prostopadłe podanie do napastnika, który otworzył wynik spotkania. Po upływie kolejnych minut Mieszko podwyższył wynik meczu. Poloniści nie pozostali dłużni i po rajdzie przez większą część połowy przeciwnika bramkę strzelił Peiner. Ekstaza nie trwała długo, bo Polonistom przytrafił się błąd i Mieszko strzelił trzecią bramkę. Po przerwie to nasza drużyna dyktowała warunki gry i po strzałach Peinera i Marciniaka mecz zakończył się remisem 3:3.

Polonia - młodziczki D1 (2010)
III liga okręgowa D2 - grupa 1
23 kwietnia 2023, godz. 12:00 - Gniezno
Mieszko II Gniezno 3:3 (3:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Adam Dubisz 8, Adam Lewandowski 21, 24 - Adam Peiner 19, 48, Jan Marciniak 55

Polonia: 1. Oliwia Stasiak - 3. Gabriela Kruszyńska, 5. Filip Majchrzak, 10. Kacper Pauter, 19. Jeremiasz Wesołowski, 21. Maja Stanisławska, 24. Jan Marciniak, 29. Martyna Nowaczyk, 33. Weronika Jacków. Grali także: 20. Adam Peiner, 22. Igor Nowak.
trenerzy: Kamil Kudła oraz Karolina Puzdrakiewicz.

AS Amber Kalisz 0:7 (0:1) Polonia Środa Wielkopolska
Nikola Jeziorska 6, 20, Wiktoria Nowicka 17, 19, 26, Julia Wawroska 22, Julia Pajek 29
Juna-Trans Stare Oborzyska - Polonia Środa Wielkopolska
nie odbył się
Medyk Konin 2:0 (1:0) Polonia Środa Wielkopolska
Martyna Broskowska 11, Julia Warciarek 28

Polonia: 1. Julia Brzęcka - 7. Julia Pajek, 8. Ewa Domańska, 9. Julia Wawroska, 10. Lena Błaszak, 12. Nadia Gościmska, 16. Wiktoria Nowicka, 17. Antonina Stachowiak, 18. Olga Górska, 20. Jagoda Bartkowska, 27. Nikola Jeziorska, 30. Maria Dydymska, 77. Wiktoria Piotrowska.