30.04.2024

Lider z Leszna pokonany! (2012)

W starciu lidera i wicelidera I ligi wojewódzkiej młodzików zespół Polonii 2012 na Stadionie Średzkim po emocjonującym meczu pokonał lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno 5:4 (1:2). Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale to goście schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Nasz zespół po przerwie wyrównał, by po chwili goście znów prowadzili. Końcówka należała jednak do Średzian, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy gole, na co rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem!

Hitowe starcie ligi wojewódzkiej rozgrywane w niedzielne popołudnie rozpoczęło się od kilku doskonałych okazji dla gospodarzy. Już w pierwszych minutach meczu zespół ze Środy Wielkopolskiej mógł prowadzić trzema bramkami, jednak w sytuacjach sam na sam z bramkarzem zabrakło zimnej krwi. W 7. minucie meczu wynik po błędzie bramkarza gości otworzył Jeremi Sójka, udanie zakładając wysoki pressing. W kolejnych minutach zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli więcej sytuacji. Kolejna bramka to jednak wyrównanie w 15. minucie po strzale z dystansu przez zawodnika z Leszna. Już dwie minuty później goście mogli cieszyć się z prowadzenia po golu zdobytym po akcji indywidulanej. Do ostatnich minut pierwszej połowy mecz nieco się wyrównał. Szczęście uśmiechnęło się jednak do gospodarzy w ostatniej minucie pierwszej połowy. W polu karnym przeciwnika faulowany był Witold Chojnacki i sędzia przyznał Polonii rzut karny. Niestety sam poszkodowany spudłował, a pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem lidera tabeli.

Druga połowa to dobra i skuteczna gra z obu stron, wyrównującą bramkę do Polonii 2012 w 43. minucie zdobył Jakub Jacków. Już minutę później ponownie na prowadzenie wyszli goście po akcji z lewego skrzydła. Starcie dwóch najlepszych drużyn ligi stało na wysokim poziomie, obie drużyny stwarzały sobie sytuację bramkowe, a młodzi zawodnicy obu Polonii zostawili dużo sił na boisku. Na kolejne bramki zgromadzeni na stadionie Średzkim kibice czekali do 69 minuty, wyrównującego gola zdobył Witold Chojnacki. Kolejny cios ze strony gospodarzy wyprowadził minutę później Franciszek Ratajczak. Obie bramki dla Polonii Środa Wielkopolska padły po przepięknych strzałach z dystansu. Na dwubramkowe prowadzenie gospodarze wyszli w 72. minucie po zespołowej akcji zwieńczonej strzałem Witolda Chojnackiego. Zawodnicy lidera tabeli zdołali strzelić bramkę kontaktową w 77. minucie, co zapewniło emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Oba zespoły stworzyły sobie jeszcze dogodne sytuacje, jednak wynik się nie zmienił.

Polonia 2012: I liga wojewódzka D2 - grupa 2
28 kwietnia 2024, godz. 15:30 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 5:4 (1:2) Polonia 1912 Leszno
Jeremi Sójka 7, Jakub Jacków 43, Witold Chojnacki 69, 72, Franciszek Ratajczak 70 - Alan Nowak 15, 44, Maksymilian Paul 17, Radosław Białasik 77

Polonia: 1. Daniel Burak - 6. Jeremi Sójka, 7. Franciszek Ratajczak, 10. Marcin Bartkowiak, 13. Tymoteusz Włodarczak, 20. Witold Chojnacki, 24. Bartłomiej Krajewski, 27. Oskar Limański, 99. Piotr Nowaczyk. Grali także: 2. Adam Walczak, 18. Maciej Stachowiak, 23. Jan Kaszkowiak, 73. Kacper Chojnacki. Trenerzy: Bartosz Tomaszewski oraz Michał Furmańczyk.