21.09.2009

Lider pokonany

W dniu dzisiejszym zespół rezerw naszego klubu pewnie pokonał lidera Stellę Luboń 4-0 (0-0)  Bramki strzelili: Paweł Przybyłek -2, Łukasz Przybyłek, Krzysztof Nowaczyk.

Polonia wystąpiła w składzie: Ł. Maćkowiak, A. Rogowski, S. Łopatka, Ł. Ratajczak, J. Jarmuszkiewicz - M. Pluciński( 75 M. Michalak ), D. Lisek ( 60 M. Matuszak ), Ł. Przybyłek, P. Przybyłek - M. Wiśniewski ( 46 K. Nowaczyk ), K. Krajewski (80 D. Andrzejewski ).  Gratulujemy zwycięstwa.

Pierwszą groźną sytuację nasz zespół stworzył w 3 min., kiedy to Ł. Przybyłek ładnym strzałem z 16 m. próbował zaskoczyć bramkarza gości- zabrakło niewiele. W 10 min. z bocznej strefy boiska dośrodkowywał P. Przybyłek, do główki doszedł M. Wiśniewski, który nie zdołał umieścić piłki w bramce.

Po kwadransie gry na indywidualną akcję zdecydował się D. Lisek. Po minięciu 4 rywali wpada w pole karne, ale jego strzał nie znajduje drogi do bramki. Kolejną groźną sytuację średzianie stworzyli w 31 min. Dwójkowa akcja K. Krajewskiego i Ł. Przybyłka kończy się na słupku przyjezdnych.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla gospodarzy. Trójkową akcję K. Krajewskiego, K. Nowaczyka i Ł. Przybyłka kończy ten ostatni i otwiera wynik spotkania. Dwie minuty później pierwsze ostrzeżenie z dystansu dał P. Przybyłek. Druga "bomba" Pawła w 56 min. była już bezlitosna. Na fakt zasługuje też same wykonanie tego uderzenia. Piłka została uderzona prostym podbiciem z 35 metrów, a w ostatniej fazie drastycznie opadła za kołnierz bramkarza. Było to uderzenie na miarę najlepszych zawodników europejskiej piłki.

Polonia nie zwalniała tempa. W kolejnej sytuacji K. Krajewski trafia w słupek, a po chwili P. Przybyłek strzela swoją drugą bramkę w meczu, ładnym uderzeniem po długim rogu. Stella została dobita w 70 minuce meczu. A. Rogowski przedarł się z piłką bocznym sektorem boiska, a będąc już przed bramkarzem gości wyłożył piłkę K. Nowaczykowi, któremu nie pozostało nic więcej, jak skierowanie futbolówki do bramki.

Nasza drużyna pewnie i zasłużenie wygrała spotkanie na szczycie. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści przesunęli się na drugie miejsce w tabeli premiujące uczestnictwem w barażach o grę w klasie okręgowej.

Zawodnikom, jak i trenerowi Jackowi Nowaczykowi gratulujemy zwycięstwa i podtrzymania passy w następnych ciężkim spotkaniu w Łopuchowie.