28.03.2012

Łatwe zwycięstwo Polonii

W dzisiejszym meczu  o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym  Victorię Koronowo 3:0.

Od początku spotkania uwyraźnią przewagę uzyskali średzianie. Pierwszy strzał Poloniści oddali w 7. minucie, kiedy po podaniu Marcina Siwka Marcin Duchała uderzył nad poprzeczką bramki Victorii. Dwie minuty później Polonia prowadziła już 1:0. Po podaniu Marcina Duchały do Krzysztofa Błędkowskiego, nasz napastnik znalazł się na 16 metrze i precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza gości. W 15. minucie z powodu kontuzji plac gry opuścić musiał Waldemar Polkowski, a jego miejsce zajął Michał Cieszyński. Pomiędzy 17, a 20 minutą Poloniści wykonywali trzy rzuty rożne jednak za każdym razem nasi piłkarze oddawali niecelne uderzenia. W 21. minucie po rzucie wolnym z 20. metrów Maciej Kononowicz strzelił minimalnie obok słupka. Cztery minuty później ładną akcję przeprowadził Michał Stańczyk z Krzysztofem Błędkowskim po czym ten pierwszy z 16. metrów minimalnie chybił. W 32. minucie niecelnie uderzał Lisek. Kilka chwil później znakomitą okazje miał Michał stańczyk, jednak z paru metrów trafił wprost w golkipera. Siedem minut przed końcem Maciej Kononowicz wychodził na pozycję sam na sam jednak zdecydował się na szybki strzał i wykonał to niecelnie. Minutę później bardzo bliski podwyższenia był Michał Stańczyk, ale gości uratował poprzeczka. Po chwili ponownie uderzał Maciej Kononowicz, ale ponownie niecelnie. Kilka sekund później kolejna akcję przeprowadzi nasi piłkarze. Po podaniu Pawła Przybyłka, Krzysztof Błędkowski z linii pola karnego strzelił minimalnie nad poprzeczką. Jeszcze przed końcem na bramkę Victorii uderzał Tomasz Bekas, ale także niecelnie.

Tak więc po pierwszych 45. minutach Poloniści prowadzi tylko jedną bramką mimo że mięli mnóstwo sytuacji strzeleckich. Warto zaznaczyć że goście ani razu nie uderzali w stronę Sławomira Janickiego.

W przerwie trener średzian Jacek Nowaczyk zdecydował się na przeprowadzenie dwóch zmian. Na plac gry nie powrócili już Krzysztof Błędkowski oraz Marcin Duchała, których zastąpili Dominik Mucha oraz Krystian Pawlak.

Także druga część gry rozpoczęła się od ataków Polonii. Już w 48. minucie uderzenie Michała Stańczyka z rzutu wolnego z problemami obronił bramkarz. Sześćdziesiąt sekund później goście oddali pierwszy w tym meczu strzał na bramkę średzian, ale było to uderzenie niecelne. W 54. minucie nasi gracze prowadzili już 2:0. Maciej Gendek przebiegł ponad pół boiska, po czym podał piłkę do Macieja Kononowicza, a ten wysuną ją do Michała Stańczyka, który z bliska wpakował ją do bramki. W kolejnych minutach ponownie pokazał się Michał stańczyk. Najpierw strzelał on obok bramki zespołu z Koronowa, a następnie po uderzeniu zza pola karnego trafił w słupek. W 62. minucie przyjezdni po raz pierwszy sprawdzili umiejętności Sławomira Janickiego, który sparował futbolówke na rzut rożny. Trzy minuty później trenerzy Jacek Nowaczyk oraz Piotr Fiutak zdecydowali się na roszady w swoich zespołach. I tak w drużynie Polonii boisko opuścił Dawid Lisek, którego zastąpił Łukasz Ratajczak, a w zespole gości na murawie pojawił się Paweł Czesiński zastępując Pawła Deca. W 71. minucie w polu karnym faulowany był Dominik Mucha. Arbiter główny nie wahając się podyktował rzut karny dla Polonii. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Maciej Kononowicz, który zdobył tym samym pierwszego gola dla naszego zespołu. Po tym golu nastąpiły kolejne zmiany. Plac gry opuścili Maciej Kononowicz oraz Łukasz Piasecki, których zastąpili kolejno Kamil Krajewski i Damian Szłkowski. W 76. minucie po raz kolejny zaatakowali średzianie. Najpierw uderzenie Pawła Przybyłka obronił bramkarz, a następnie Tomasz Bekas strzelił obok słupka. Dwie minuty później ponownie Paweł Przybyłek dał o sobie znać, ale uderzył nad poprzeczką. Po chwili swoich sił próbował Kamil Krajewski, ale powtórzył wyczyn poprzednika. Siedem minut pod końcem w zespole Victorii nastąpiła ostatnia zmiana. Na boisku pojawił się Tomasz Tomaszek, który zastąpił Kevina Okange. W końcówce spotkania swoje szanse mięli jeszcze Michał Stańczyk oraz Krystian Pawlak. Ten pierwszy nie trafił jednak w bramkę, a ten drugi będąc w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza. Honorowego gola zdobyć chcieli jeszcze goście, ale na szczęście Polonistów uratował słupek. Ostatecznie po jednostronnym meczu Polonia Środa pokonała ostatni zespół III ligi Victorię Koronowo 3:0. Gdyby średzianie mięli lepiej nastawione celowniki to wynik byłby zdecydowanie wyższy.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra już w najbliższa niedziele o godzinie 15:00 z Notecianką Pakość. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do przybycia na stadion!

Polonia Środa - Victoria Koronowo 3:0 (1:0)

Błędkowski (9.), Stańczyk (54.), Kononowicz (71. karny)

Polonia: 12. Sławomir Janicki, 2. Marcin Siwek, 14. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek (65' 18. Łukasz Ratajczak), 7. Paweł Przybyłek, 19. Tomasz Bekas, 15. Piotr Loba, 10. Marcin Duchała (46' 17. Dominik Mucha), 36. Maciej Kononowicz (74' 9. Kramil Krajewski), 5. Michał Stańczyk, 11. Krzysztof Błędkowski (46' 23. Krystian Pawlak)

Victoria: 1. Łukasz Dąbrowski, 17. Rafał Langowski, 19. Jacek Glazik, 23. Grzegorz Kaniecki, 5. Damian Polkowski, 13. Łukasz Piasecki, 11. Piotr Siekirka, 21. Paweł Dec (65' 22. Paweł Czesiński), 8. Kevin Okanga (83'  18. Tomasz Tomaszak),10. Krzysztof Wasiak, 16. Waldemar Polkowski (15' 6. Michał Cieszyński)
rezerwa: Bartosz Graczyk, Michał Cieszyński, Tomasz Tomaszek, Damian Szałkowski, Paweł Czesiński, Aleksander Kłyza, Dominik Walczak

Żółta kartka: Lisek , Loba (Polonia) - Kaniecki (Victoria)

Sędziowie: Łukasz Reinowski - głowny, Bartłomiej Pangowski, Sebastian Borkowski (Bydgoszcz)