19.02.2011

Kolejne zwycięstwo w sparingu

W rozegranym dziś w Jarocinie meczu sparingowym Polonia Środa pokonała czwartoligowy zespół SKP SŁupca 3:1(2;0) , po dwóch bramkach Kamila Krajewskiego w pierwszej połowie i jednej bramce Piotra Loby w drugiej.

Skład Polonii Środa:

I połowa:

Adrian Lis - Marcin Siwek   Mikołaj Michalak   Damian Ludwiczak   Paweł Przybyłek- Bartosz Pluciński   Piotr Loba    Tomasz Bekas   Dawid Lisek    Kamil Krawczyk   - Kamil Krajewski.

II połowa:

Robert Reszka - Adam Nowicki   Mikołaj Michalak   Łukasz Ratajczak   Marcin Siwek -  Dawid Lisek  Piotr Loba (Patryk Szafarczyk ) Tomasz Bekas  Łukasz Przybyłek - Marcin Duchała   Adrian Markiewicz

Pierwsza połowa meczu rozegranego na sztucznej murawie w Jarocinie toczyła się pod dyktando Polonii Środa. Udokumentowaniem dobrej gry polonistów były dwie bramki zdobyte w tej części gry. Pierwsza padła w 24 minucie gdy po wrzucie z autu nastapiło bardzo szybkie rozegranie piłki przez Polonie. Piotr Loba znakomitym prostoapdłym podaniem uruchomił Dawida Liska , który z kolei idealnie wyłozył piłke na środek pola karnego Kamilowi Krajewskiemu. Nasz napastnik płaskim strzałem wyprowadził Polonie na prowadzenie.

Druga bramka dla naszego zespołu została zdobyta także przez Kamila Krajewskiego a miało to miejsce w 40 minucie. Tym razem średzianie w osobie Piotra Loby przejeli piłkę w środku po czym po kolejnym prostopadłym podaniu Kamil objechał obrońce i bramkarza SKP i z ostrego kata wbił piłkę do siatki.

Piłkarze ze Słupcy na minute przed końcem pierwszej połowy staneli przed szansą zdobycia gola ale jeden z ich piłkarzy w dogodnej sytuacji strzelił bardzo niecelnie.

Pierwsze 45 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu .Ustawienie naszego zespołu z jednym wysunietym napastnikiem gwarantowało nam spokój w linii defensywnej a gdy zdobylismy piłke potrafilismy szybko przedostać się pod pole karne druzyny ze Słupcy.  Goscie stworzyli tylko jedną groźna akcje a nasz zespół kilkukrotnie dochodził do stuprocentowych sytuacji , z których dwie udało się wykorzystać.

W drugiej połowie Polonia zagrała w ustawieniu 4:4:2 i z kilkoma roszadami w składzie. Ta częśc meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana a piłkarze słupeccy znacznie  częściej dostawali się w nasze pole karne. Zwłaszca prawa strona naszej druzyny nie funkcjonowała właściwie .

Własnie po akcji rywali z tej strony boiska padła bramka kontaktowa w 54 minucie. Później także wielokrotnie z tej strony piłkarze słupeccy przeprowadzali groźne akcje, kończone ładnymi dośrodkowaniami.

Tym niemniej nasz zespół nie dał sobie wbić już więcej bramek a na dodatek w 67 minucie po składnej akcji Piotr Loba strzelił trzeciego gola dla Średzian Nasza druzyna zdobyła jeszcze czwarta bramkę ale sędzia boczny zasygnalizował pozycje spaloną  Adriana Markiewicza i jego celnego strzału nie uznał za gola.

W końcówce meczu po  solowej akcji Łukasza Przybyłka i jego dokładnym dośrodkowaniu Marcin Duchała uderzał głową lecz piłka po odbiciu od słupka wyszła w pole gry.

Mecz w Jarocinie odbył się na całkowicie odsnieżonej murawie dzieki czemu byiiśmy świadkami ciekawego i szybkiego spotkania. W zespole Polonii wystapił w tym meczu Tomasz Bekas , występujący w rundzie jesiennej w drugoligowej Wisle Płock a mający za sobą między innymi wystepy w ekstraklasowym Lechu Poznań. Mozliwe , że ten zawodnik będzie wystepował wiosną w naszej druzynie .

W meczu z SKP z powodu kontuzji nie zagrał Krzysztof Błędkowski a inne zajęcia spowodowały absencję Mateusza Plucińskiego i Marcina Michałowskiego.