21.08.2011

Kolejne 2 sparingi młodzików

Zespół młodzików Polonii Środa Wlkp. w przeciągu 3 dni rozegrał kolejne 2 spotkania towarzyskie. Oba mecze odbyły się w Błażejewku z zespołami przebywającymi na obozach.

Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 18 sierpnia o godz. 17.00, a przeciwnikiem naszych zawodników była renomowana Warta Poznań. Mecz trwał 3 tercje po 25 minut i zakończył się wynikiem remisowym 2:2.

Całe spotkanie było dobrym widowiskiem jak na ta kategorię wiekową (rocznik 2000). I niespodziewanie to nasz zespół posiadał przewagą i stwarzał więcej sytuacji strzeleckich. Szczególnie pierwsza tercja była bardzo dobra w wykonaniu Polonistów, którzy zaskoczyli świetną gra Warciarzy i po bramkach Macieja Chudego i Bartka Bartkowiaka prowadzili 2:0. W kolejnych odsłonach tego meczu ciągle Poloniści dobrze radzili sobie na boisku, a Poznaniaków od utraty kolejnych bramek ratował bramkarz lub poprzeczka bramki. Nasi bramkarza mieli mało pracy, gdyż w tym spotkaniu bardzo dobrze grała defensywa. Kontaktową bramkę Poznaniacy zdobyli po indywidualnej akcji swojego napastnika. Do wyrównania doprowadzili pod koniec meczu po rzucie karnym. Poloniści mogli wygrać ten mecz, jednak W ostatniej minucie Bartosz Bartkowiak nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2, jednakże lepsze wrażenie zostawili po sobie Poloniści, którzy z przebiegu całego spotkania byli zespołem lepszym.

Drugie spotkanie odbyło się także w Błażejewku w sobotę 20 sierpnia o godz. 10.00. Tym razem rywalem naszych graczy był zespół Orła Łódź. Poloniści w tym starciu byli zdecydowanie lepszą drużyną i pokonali swoich rówieśników z Łodzi minimalnym stosunkiem 8:1.

Mecz trwał 3 tercje po 20 minut. W pierwszej odsłonie miażdżącą przewagę posiadali średzcy gracze, którzy praktycznie nie wychodzili z połowy przeciwników. Efektem tego było zdobycie 5 bramek. Przy dobrej skuteczności naszych graczy wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale zawodziły celowniki zawodników. W drugiej tercji trener Robert Halaburda wymienił 8 zawodników i ciągle Polonia posiadała przewagę. Jednakże Łodzianie kilkakrotnie zagrozili naszej bramce. Poloniści dołożyli dwa trafienia i po 40 minutach wprowadzili już 7:0. W 3 ostatniej tercji po kolejnych roszadach w składzie Poloniści mieli za zadanie grać mecz na tzw. 3 kontakty. To utrudnienie a zarazem kolejna nauka naszych młodych graczy sprawiła iż w tej części padł wynik remisowy 1:1. Ostatecznie poloniści pokonali zespół Orła Łódź 8:1. Łupem bramkowym podzielili się: Maciej Chudy i Bartosz Bartkowiak po 2 bramki oraz Grzegorz Małolepszy, Wojciech Łuczak, Adam Kaczor i Filip Radek po 1.

Po meczu w ramach zabawy trenerzy zadecydowali iż każdy z zawodników wykona rzut karny. I tak po 18 seriach wynik brzmiał 10:9 także dla naszych graczy.

Cieszy bardzo dobra postawa Polonistów w sparingach, którzy pokazują w starciach z zespołami z całej Polski iż posiadają duże możliwości. A przypomnijmy iż dopiero zespół od miesiąca uczy się gry na dużym boisku.

Kolejny mecz sparingowy młodzicy rozegrają ponownie w Błażejewku z zespołem Olimpii Warszawa we wtorek 23 sierpnia o godz. 15.30.