10.05.2013

Juniorzy młodsi wygrywają z Wartą III Poznań

W środę 8 maja zespół juniorów młodszych rozegrał zaległy mecz mistrzowski z 2 kolejki. Podopieczni trenera Roberta Halaburdy udali się do Poznania na spotkanie z tamtejszą Wartą III Poznań. Mecz zakończył się wygraną Polonistów 4:0. Zwycięstwo to pozwoliło naszym graczom na samodzielne objęcie prowadzenia w ligowej tabeli.

Spotkanie zostało rozegrane o godz. 13.30 na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy Gdańskiej, przy bardzo parnej i upalnej aurze. Pogoda ta miała niestety wpływ na poziom widowiska, które było toczone w średnim tempie. Polonia jednak nie zważając na warunki atmosferyczne mocno od samego początku zaatakowała rywali. Pierwsze 20 minut to ciągłe próby jak najszybszego objęcia prowadzenia. Już w 4 minucie mocne uderzenie z pola karnego Adriana Olczyka broni w doskonały sposób bramkarz Warty Poznań. Ten sam zawodnik w przeciągu kilku chwil miał jeszcze 2 dobre okazje lecz najpierw uderzenie głową, a następnie strzał z woleja ponownie broni bramkarz. W 18 minucie szybka akcja Krystiana Olczyka kończy się uderzeniem z ostrego kąta, a piłka mija słupek bramki. W końcu ataki Polonii przynoszą efekt bramkowy. W 21 minucie po rzucie rożnym najwyżej do piłki skacze Adrian Olczyk i uderza głową. Strzał ten broni bramkarz, lecz dobitka ponownie głową Adriana Olczyka trafia już do siatki bramki Warty Poznań. Po zdobytej bramce Poloniści ciągle atakują. Swoich sił uderzeniem z dystansu próbują Marcin Malusiak oraz Grzegorz Filipiak, lecz uderzenia te są niecelne. W 32 minucie Polonia podwyższa wynik spotkania na 2:0. Szybka akcja zespołowa, gdzie ze środka pola prostopadle zagrywa piłkę Grzegorz Filipiak do Krystiana Olczyka, który z boku pola karnego wystawia ją na 6 metr, a tam nadbiega Adrian Olczyk i pewnie zdobywa drugą bramkę. Dwie minuty później niepewne wybicie środkowego obrońcy Polonii prawie wykorzystuje napastnik Warty Poznań wygrywając pojedynek z naszym bramkarzem, lecz zmierzającą do bramki piłkę z linii bramkowej wybija Szymon Grzelak, naprawiając w ten sposób swój wcześniejszy błąd. Pierwsza połowa kończy się zasłużonym prowadzeniem Polonii 2:0, która przez kilka minut grała w osłabieniu spowodowanym urazem nosa Grzegorza Filipiaka.

Po przerwie tempo meczu było słabe, a Poloniści kontrolowali przebieg spotkania. Nasz zespół był drużyną przeważającą, lecz gra w tym fragmencie dawała wiele do życzenia. Mimo tego już w pierwszej minucie po przerwie na 3:0 podwyższa ponownie uderzeniem głową Adrian Olczyk po ładnej i składnej akcji w bocznej strefie boiska między Karolem Kaźmierczakiem i Krystianem Olczykiem. Zespół Warty sporadycznie próbował swoich sił zagrażając naszej bramce. Gospodarze wykonywali kilka stałych fragmentów gry, lecz nie doprowadzali do sprawdzenia umiejętności naszego bramkarza. Jedyny strzał w tej połowie rywale oddali około 60 minuty, który pewnie broni Bartosz Kurasiak. W 69 minucie Adrian Olczyk przerzuca z prawej na lewą stronę piłkę do Krystiana Olczyka, który wygrywa pojedynek 1 na 1 z bramkarzem i podwyższa wynik meczu na 4:0. Pod koniec spotkania Szymon Grzelak uderza głową piłkę, która mija słupek bramki. Spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem Polonii, która dzięki temu awansowała na fotel lidera w grupie mistrzowskiej, w której toczy się walka o awans do Wielkopolskiej Ligi.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, na co miały wpływ dwa aspekty, sztuczna trawa oraz gorąca i parna aura. Nasi gracze jednak stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali zawsze groźny zespół Warty III Poznań.