30.07.2012

Juniorzy młodsi wygrali z Pogonią Krakow

W niedzielę 29 lipca o godz. 19.00 zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem Poloniści pojechali do pobliskiego Błażejewka na mecz z zespołem Pogoń Skotniki Kraków. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Polonii 2:0 po bramkach Macieja Polodego oraz Krystiana Olczyka.

Mecz rozegrany został w bardzo trudnych warunkach, gdyż praktycznie całe boisku w Błażejewku było zalane. Tak więc zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością gry, czyli większą ilością podań długich oraz mniejszą ilością dryblingów po których piłka stawała w kałużach. Od samego początku Polonia ruszyła do ataku. Początki gry były bardzo trudne, ale już w 5 minucie Adrian Olczyk po rzucie rożnym uderzeniem głową próbował zaskoczyć bramkarza z Krakowa. W 10 minucie po bardzo ładnej akcji lewą stroną boiska Krystiana Olczyka, Maciej Polody zdobywa bramkę uderzeniem z 14 metra po precyzyjnym dośrodkowaniu. Bramka ta uspokoiła trochę poczynania naszego zespołu, który więcej zaczął grać środkiem boiska i narażał się na straty piłki. Zawodnicy Pogoni kilka razy próbowali zaskoczyć naszych graczy, lecz ich uderzenia na bramkę były zawsze niecelne. W 27 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Grzegorz Filipiak, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie cały czas przewaga należała do Polonii. Zespół z Krakowa bronił się, stosując wiele ostrych wejść. Szczególnie odczuł je najlepszy gracz Polonii w tym meczu Krystian Olczyk, który bezpardonowo był kilkakrotnie faulowany w okolicy pola karnego wychodząc zawsze na czystą pozycję do zdobycia bramki. Niestety rzuty wolne w wykonaniu naszych graczy po tych faulach nie przyniosły efektu bramkowego. W 48 minucie kolejna koronkowa akcja Polonii. Piłkę z lewej strony przegrał Maciej Polody do Marcina Malusiaka, który znakomitym prostopadłym podaniem ze środka boiska uruchomił Krystiana Olczyka. Nasz zawodnik wyprzedził obrońcę i posłał piłkę do siatki obok interweniującego bramkarza. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga Polonii, która wykonuje kilka rzutów rożnych, ale zawsze na posterunku jest bramkarz. W okolicy 70 – 75 minuty bardziej przycisnęli zawodnicy z Krakowa. Konsekwencją tego było jedno groźne uderzenie które nasz bramkarz Bartosz Borowiak sparował na poprzeczkę. W ostatniej minucie Szymon Grzelak znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz w polu karnym piłka ugrzęzła w kałuży i zdążyli interweniować obrońcy. Po 80 minutach gry Polonia pewnie pokonała zespół z Krakowa 2:0 będąc zespołem lepszym. W Polonii w przeciągu całego meczu trener Robert Halaburda desygnował do gry aż 21 zawodników, którzy mieli okazję pokazać się szkoleniowcowi w jakiej są dyspozycji.

Kolejny sparing nasi juniorzy rozegrają już w najbliższą środę 1 sierpnia o godz. 10.30 w Krotoszynie z miejscową Astrą, która w tym sezonie awansowała do Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.