17.08.2012

Juniorzy młodsi rozgromili Kolejarza Łódź

W środę 15 sierpnia zespół juniorów młodszych Polonii udał się na kolejny mecz sparingowy, tym razem do pobliskiego Błażejewka. Nasza drużyna rozegrała tam zawody z przebywającym na obozie przygotowawczym zespołem Kolejarza Łódź. Poloniści po momentami dobrej grze i paru błędach w defensywie rozgromili rywala 9:3, prowadząc do przerwy 4:1.

Spotkanie to toczyło się pod dyktando naszego zespołu, który przez większość meczu przybywał na połowie rywala. Trener zespołu podzielił zespół na dwie ekipy, aby dać szansę pokazania się wszystkim zawodnikom przed zbliżającym się sezonem, gdyż w drużynie juniorów na dzień dzisiejszy trenuje 26 graczy. Już pierwsza akcja meczu przyniosła bramkę. Ładne trójkowe rozegranie z boku boiska pomiędzy Szymonem Grzelakiem, Maciejem Polodym i Adrianem Nowakiem daje prowadzenie Polonii 1:0 po uderzeniu tego ostatniego. W 11 minucie Marcin Malusiak zagrywa prostopadłą piłkę do Macieja Polodego, który płaskim strzałem po raz drugi pokonuje bramkarza rywala. W 16 minucie jest już 3:0 a bramkę po indywidualnej akcji zdobywa Bartosz Nowak. Na osiem minut przed końcem I połowy gdy na boisku gra drugi zespół Kolejarz strzela bramkę po niepewnych interwencjach naszej linii defensywnej. Dwie minuty później Bracia Olczykowie rozgrywają między sobą piłkę, Krystian zagrywa prostopadłe do Adriana, który po długim rogu ustala wynik meczu do przerwy na 4:1 dla Polonii. Po przerwie ciągle inicjatywa należy do Polonii, która dłużej utrzymuje się przy piłce i cały czas groźnie atakuje przedpole bramki zawodników z Łodzi. Już w 5 minucie II połowy Adrian Olczyk zagrywa piłkę do Macieja Polodego, który wygrywa pojedynek 1 na 1 z bramkarzem i podwyższa wynik na 5:1. Pięć minut później Jakub Kurasiński zagrywa  ze środka na prawą stronę do Adriana Olczyka, który wykłada piłkę Szymonowi Grzelakowi w polu karnym i jest już 6:1. W 59 minucie po rzucie rożnym precyzyjne dośrodkowanie Marcina Malusiaka do Szymona Grzelaka, który uderzeniem głową podwyższana 7:1. W 61 minucie zawodnik Kolejarza decyduje się na niesygnalizowane uderzenie z 35 metrów, które kompletnie zaskakuje naszego bramkarza. W 73 minucie ponownie dobry przerzut ze środka na prawą stronę Artura Kaczmarka do Krystiana Olczyka, który drybluje w pole karne, gdzie wykłada piłkę do swojego brata Adriana, któremu pozostaje tylko formalność, czyli dołożenie nogi do pustej bramki. W 78 minucie wynik na 9:2 ustala ponownie Adrian Olczyk uderzeniem z woleja z pola karnego po dokładnym dograniu Jana Filipiaka. Niestety w ostatniej minucie kuriozalna interwencja naszych dwóch środkowych obrońców, którzy praktycznie się zderzyli na boisku doprowadza do zdobycie trzeciej bramki dla graczy z Łodzi. Spotkanie kończy się wynikiem 9:3 dla Polonii, która momentami prezentowała dobrą grę.