06.11.2011

Jeden punkt rezerw

W niedzielnym meczu klasy A Polonia II Środa zremisowała z Pelikanem Niechanowo 1:1.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który jednak nie za dobrze spisywał się w ataku.

W 13. minucie Krystian Pawlak znalazł się w sytuacji sam na sam jednak uderzył obok słupka bramki Pelikana.

Chwilę później ładną akcję rozegrał Marcin Falgier z Krystianem Pawlakiem. Ten pierwszy odegrał piłkę wzdłuż linii pięciu metrów w polu karnym, a drugi uderzył ją nad poprzeczką.

W kolejnych minutach Poloniści cały czas prowadzili grę a goście bardzo groźnie kontratakowali.

W 22. minucie jeden z graczy Pelikana znalazł się w sytuacji sam na sam jednak uderzył za lekko by pokonać Przemysława Pietrzaka.

Po chwili bardzo ładną akcję przeprowadzili ponownie przyjezdni, ale tym razem kapitalną interwencją popisał się nasz golkiper, który piękną paradą wybronił uderzenie z 11. metrów.

W 34. minucie ponownie jeden z piłkarzy z Niechanowa znalazł się w sytuacji jeden na jeden ale w ostatniej chwili Damian Ludwiczak wybił piłkę napastnikowi a Przemysłąw Pietrzak pewnie ją złapał.

W 40. minucie Poloniści wreszcie zdobyli gola. Bardzo ładne dośrodkowanie Jakuba Wiśniewskiego spadło na głowę Krystiana Pawlaka, a następnie Damiana Ludwiczaka, który pokonał bramkarza gości.

Po chwili mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam Krystian Pawlak zgubił piłkę i niestety nic z tego nie wyszło.

Drugą połową lepiej zaczęli goście, którzy już po minucie zdobyli wyrównującą bramkę. Po składnej akcji jeden z napastników Pelikana znalazł się przed Przemysławem Pietrzakiem i strzałem w dalszy róg pokonał go.

W 61. minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie ale w sytuacji jeden na jeden zawodnik z Niechanowa uderzył wysoko nad poprzeczką.

Po chwili mocny strzał Mateusza Plucińskiego obronił golkiper.

W 68. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wiśniewskiego z rzutu rożnego obok bramki głową strzelał Piotr Mikołajczyk.

Po czterech minutach było jeszcze bliżej zdobycia gola. Ponownie piłkę wrzucał Jakub Wiśniewski, ale tym razem z rzutu wolnego, a Damian Ludwiczak posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.

Siedem minut przed końcem jeden z graczy gości otrzymał czerwoną kartkę za faul na Jakubie Wiśniewskim, który wychodził przed bramkarza Pelikana.

Do końca meczu średzianie walczyli o zwycięską bramkę ale im się to nie udało. Bliżej byli natomiast przyjezdni ale w ostatniej chwili Damian Ludwiczak przerwał groźną akcję.

Polonia: Pietrzak – Mikołajczyk, Ludwiczak, Okninski, Nowicki, Matuszak, Błaszak (77’ Leporowski), Pluciński, Wiśniewski, Pawlak K., Falgier