04.06.2013

Gładkie zwycięstwo młodzików

W sobotę 1 czerwca o godzinie 11 odbył się kolejny mecz młodzików. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Fryderyka Haremskiego była drużyna Clescevii Kleszczewo. Z powodów atmosferycznych niemożliwe było rozegranie tego meczu na boiskach Centrum Treningowego Polonii. Mecz odbył się na bocznym boisku OSiR-U. Średzianie tym razem pewnie pokonali rywala 3:0 i wreszcie udało się wygrać bez starty bramki.

Poloniści od pierwszych minut rzucili się do ataku na rywala jednak było widać że to ich pierwsze spotkanie w tym sezonie na tym boisku. Po zmianach regulaminowych związku boczne boisko OSiR-U okazało się być szersze niż dłuższe. Zarówno gospodarze jak i goście nie potrafili wykorzystać pełnej szerokości boiska. Dopiero po pierwszych 10 minutach zaczęły pojawiać się składne akcje Polonistów jednak dogodnych sytuacji niewykorzystują kolejno: Kacper Grabowski, Mateusz Wujek, Wojtek Łuczak i Bartosz Bartowiak. Pierwsza bramkę dla Polonii w 18 minucie zdobywa Kacper Szymczak dla którego uderzenie na bramkę rywala było pierwszym kontaktem z piłką. Można powiedzieć że było to wejście "smoka". Wielkie brawa dla Kacpra który wchodząc z ławki daje prowadzenie drużynie. Mimo jeszcze kliku dogodnych sytuacji wynik spotkania w pierwszej sytuacji nieulega już zmianie. Goście niestworzyli praktycznie żadnej stuprocentowej sytuacji aby zmienić wynik spotkania. Wynik do przerwy 1:0 dla Polonii.

W drugiej połowie gra polonistów wyglądała zdecydowanie lepiej. Widać było że gracze oswoili się z nowym boiskiem. W środku pola lepiej spisywali się Grzegorz Małolepszy i Bartosz Bartowiak. Już w 33 minucie na 2:0 podwyższa Mateusz Wujek wbijając piłkę do siatki z najbliższej odległości. Druga bramka pozwoliła na wprowadzenie zawodników rezerwowych. Po zmianach było widać lekką nerwowość zwłaszcza w obronie średzkiej drużyny. Przez to doszło do kilku groźnych sytuacji dla rywala, jednak śwetnie w bramce spisywał się Filip Górski, który uchronił swój zespół przed stratą bramki. Wynik spotkania w 42 minucie spotkania ustala Bartosz Widera pewnie wykorzystując podanie od Kacpra Szymczaka. Warto dodać że Bartek podobnie jak Kacper pojawił się na murawie dosłownie minute wcześniej. Brawa dla zawodników rezerwowych! Pokazali że bez większych problemów mogą zagrać w następnym spotkaniu od pierwszej minuty. Ostateczny wynik spotkania to 3:0 dla Polonii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie młodzików, które odbędzie się już w sobotę 8 czerwca o godzinie 11 w Środzie.