09.06.2023

Efektowny mecz z Gedanią

Od samego początku spotkanie doskonale ułożyło się dla średzkiego zespołu. Już w 6 minucie Filip Łasocha dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Jędrzeja Drame a ten ładnym strzałem dał prowadzenie Polonii. Po zdobyciu bramki poloniści nie zamierzali zwalniać tempa a na bramkę Gedanii sunęły kolejne ataki. Ale kilkukrotnie swój zespół przed utratą gola uchronił bramkarz tego zespołu Aleksander Petza. Jednak w 35 minucie był już bezradny kiedy po zagraniu Aleksandra Kluczyńskiego piłkę strzałem głową do własnej bramki skierował obrońca Gedanii Artur Stawikowski. Jeszcze przed przerwą poloniści dorzucili trzecie trafienie. Bartosz Bartkowiak idealnym podaniem obsłużył Kacpra Nowaka a ten ładnym strzałem z okolic jedenastego metra pokonał bramkarza Gedanii. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron poloniści szybko bo już w 53 minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Bartosz Bartkowiak po raz kolejny idealnym podaniem obsłużył Kacpra Nowaka a ten ponownie celnym strzałem kończy tą akcję Polonii Środa zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Gedania jednak szybko odpowiedziała na to trafienie. Po stracie Antoniego Prałata piłka znalazła się pod nogami Filipa Sosnowskiego a ten celnym strzałem pokonał Mateusza Janczara i było 4:1. Poloniści mieli swoje okazje na piątą bramkę a najbliżej szczęścia był Bartosz Bartkowiak po strzale którego piłka zatrzymała się na poprzeczce rywali. W 82 minucie na boisku po raz pierwszy w rozgrywkach trzecioligowych pojawił się Tobiasz Gniewowski dla którego był to debiut. Pięć minut później na boisku pojawił się piętnastoletni Mikołaj Kowalski który od początku tygodnia trenował z pierwszym zespołem a wcześniej grał z młodzieżowym zespole Polonii Środa  w Centralnej Lidze Juniorów. Nieco wcześniej bo w 85 minucie Gedania zdobyła drugą bramkę w tym meczu a na listę strzelców wpisał się Adam Duda. Ale była to ostatnia bramka jaką kibice zobaczyli w tym meczu i ostatecznie Polonia Środa pokonuje Gedanię Gdańsk 4:2 i inkasuje kolejny komplet punktów.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Wujec, Skrobosiński, Żerkowski, Walczak, Kluczyński (82` Gniewowski), Prałat (64` Witkowski), Nowak (64` Buczma), Bartkowiak (64` Giełda), Drame (88` Kowalski), Łasocha.

Gedania Gdańsk wystąpiła w składzie: Petza – Szymański, Flis, Sumiński, Niewiadomski, Sosnowski (59` Duda), Molga, Waliszewski, Kankowski (59` Apostołowicz), Pogorzalski, Stawikowski.

Żółte kartki: brak

Bramki: Drame (6`), Stawikowski (35` sam), Nowak (45`), (53`) – Sosnowski (59`), Duda (85`)