24.10.2022

Dwucyfrowe zwycięstwo z SKP Słupca (2006)

W meczu 11. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie CSiR z SKP Słupca aż 10:0 (4:0)! Dominacja Polonii została udokumentowana już w pierwszych minutach, kiedy to nasz zespół zdobył trzy gole i w 8. minucie gry było już 3:0. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, a za tydzień czeka ich wyjazdowe spotkanie z trzecią w tabeli Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo zagwarantuje Polonii triumf w rozgrywkach!

Już na samym początku meczu Poloniści ustawili sobie to spotkanie, prowadząc po ośmiu minutach 3:0 po dwóch bramkach Oskara Popisa i jednej Kacpra Manickiego. W kolejnych fragmentach nasz zespół cały czas przeważał i dążył do strzelenia kolejnych bramek, ale brakowało nieco skuteczności i dokładności w ostatniej fazie akcji. Goście natomiast próbowali swoich szans głównie ze stałych fragmentów gry, ale nie znaleźli drogi do bramki Polonii. W 35. minucie po bardzo ładnej akcji zespołowej wynik do przerwy ustalił Jakub Wawroski.

Po zmianie stron Polonia nadal przeważała i wykazała się większą skutecznością. W tej części Poloniści zdobyli aż sześć bramek, a łupem strzeleckim podzielili się Szymon Rauhut, Jakub Płonka, Paweł Hładyszewski, Oskar Pawlak oraz Jakub Wawroski, który dołożył kolejne dwa trafienia. Bardzo cieszy fakt, że kilka z tych bramek zostało zdobytych po składnych akcjach zespołowych oraz to, że nasza drużyna potrafiła wykorzystać duże przestrzenie na własnym boisku.