24.04.2023

Dwie weekendowe porażki (2009)

Nie był to udany weekend dla trampkarzy młodszych Polonii. Pierwsza drużyna przegrała 0:7 (0:4) z Akademią Piłkarską Reissa, natomiast drugi zespół po ciekawym meczu przegrał z niepokonanymi dotąd Błękitnymi Owińska 2:4 (2:3). Bramki dla Polonii w tym meczu strzelili Wiktor Rozwora oraz Sebastian Grządzielewski.

Poloniści nieźle rozpoczęli mecz i do 20. minuty kibice ogądali wyrównany pojedynek. Z czasem goście zaczęli coraz częściej zagrażać bramce Bartłomieja Wiczyńskiego. Nasz zespół potrafił utrzymac się przy piłce, ale głównie na właśnej połowie. Często brakowało pomysłu na to, jak przedostać się pod bramkę gości. APR w ostatnim kwadransie pierwszej części gry czterokrotnie trafił do bramki, skutecznie wykorzystując każdy błąd defensywy Polonii.

Po przerwie średzka drużyna na boisko wyszła bardzo zmotywowana, zagrała odważniej i częściej zagrażała bramce gości. Najbliżej szczęścia był Jakub Janiszewski, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. W kilku innych sytuacjach brakło zimnej krwi. Goście jednak też regularnie stwarzali sytuacje bramkowe, wykorzystując odważniejszą grę Polonii. W końcówce meczu udało im się trzykrotnie pokonać Bartłomieja Wiczyńskiego, główne po kontratakach. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0:7.