08.05.2024

Domowe zwycięstwo z Avią (2011)

W poniedziałkowe popołudnie zespół Polonii 2011 rozegrał ostatni mecz pierwszej serii gier 1. ligi okręgowej młodzików D1. Poloniści na boisku w Zielnikach pewnie wygrali 6:1 (3:1) z Avią Kamionki, choć to goście w 10. minucie spotkania objęli prowadzenie. Na półmetku rozgrywek Polonia prowadzi w ligowej tabeli z kompletem punktów!

Mecz 7 kolejki 1 ligi młodzików przypadł na poniedziałkowe popołudnie, a przeciwnikiem młodych polonistów był zespół AVII Kamionki. Dość niespodziewanie od prowadzenia rozpoczęli goście tego meczu, którzy zaskoczyli blok obronny uderzeniem z dystansu, przy dość biernej postawie obrońców. Na szczęscie stracona bramka motywująco podziałała na polonistów, którzy ruszyli do ataków, budując akcje wielopodaniowe, a ich gra mogła się naprawdę podobać, co prawda AVIA probowała kontrować ale to Polonia w tej połowie zdobywała już bramki, za sprawą Rożewicza, Jankowiaka i Ucinka. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, Polonia przeważa z jeszcze większą mocą, swoje bramki w tym spotkaniu dokłada po raz drugi Janek Jankowiak, Henriquez i Adam Jankowski. Po pierwszej rundzie spotkań poloniści z kompletem punktów prowadzą w swojej grupie, zdając sobie doskonale sprawę z tego, że druga część sezonu będzie zdecydowanie trudniejsza.

Polonia 2011: I liga okręgowa D1 - grupa 4
6 maja 2024, godz. 18:00 - Zielniki
Polonia Środa Wielkopolska 6:1 (3:1) Avia Kamionki
Oskar Różewicz 18, Jan Jankowiak 28, 72, Ignacy Ucinek 39, Giovani Henriquez-Gajda 59, Adam Jankowski 80 - Borys Gendera 10

Polonia: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 12. Kacper Pauter, 15. Ignacy Ucinek, 24. Jan Marciniak, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 49. Oskar Różewicz. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 11. Antoni Kaus, 21. Natan Nowaczyk, 99. Jan Kaszkowiak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.

żółte kartki: Mikołaj Borczyk - Stanisław Rumak.