10.04.2011

Derby powiatu dla rezerw

W niedzielne popołudnie na średzkim stadionie odbyło się spotkanie o Mistrzostwo Klasy Okręgowej w którym rezerwy Polonii podejmowały KS Phytopharm z Klęki. Nasz zespół pokonał gości 2-0 (2-0). Bramki strzelili Bartosz Pluciński w 20 min i Adrian Markiewicz w 37 min.

Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka – P. Maleszka, P. Mikołajczyk, D. Ludwiczak, A. Nowicki – A. Markiewicz (85 min B. Molski), M. Pluciński, T. Walkowiak, K. Krawczyk – K. Nowaczyk ( 60 min M. Michalak), B. Pluciński

Phytopharm reprezentowali: A. Pełczyński – M. Łukaszyk, M. Fleszar, D. Wrzalik, D. Grzebyszak ( 75 min Ł. Zawacki) – M. Kaczałka, M. Szrajber ( 85 min K. Kowalczyk), J. Wolski, M. Preś ( 65 min T. Nowakowski) – T. Parus, D. Cieslak ( 40 min M. Stamierowski)

Mecz rozpoczął się od ataków naszego zespołu już w 3 min po dośrodkowaniu M. Plucińskiego z rzutu wolnego Wiśnia będąc 3 metry od bramki nie trafił w piłkę. Ten sam zawodnik kilka minut później wykonywał rzut wolny z 20 m a piłka po jego strzale trafiła w nogi obrońców i wyszła na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry  najwyżej wyskoczył Maleszka, lecz minimalnie chybił. W 20 min na bramkę Polonii strzelał T. Parus, lecz strzał ten bez trudu obronił Reszka i dalekim wykopem uruchomił swoich napastników. Piłka minęła obrońców gości i Bartosz Pluciński znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Przymierzył dokładnie i strzelił bramkę dającą prowadzenie polonistom i było 1-0. Dwie minuty po zdobyciu pierwszej bramki znów ładną akcję przeprowadzili nasi piłkarze. Po dokładnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska K. Krawczyka, piłkę głową uderzył A. Markiewicz i bramkarz gości po raz drugi musiał wyjmować piłkę z bramki było 2-0. Następne 10 min to walka w środkowej części boiska. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy na bramkę gości strzelał T. Walkowiak, a po rzucie rożnym dwukrotnie próbował podwyższyć wynik spotkania K. Nowaczyk, lecz jego strzały trafiały w nogi obrońców.

Na przerwę nasze rezerwy schodziły z dwubramkową zaliczką.

Pierwsze minuty drugiej połowy to znów groźne strzały na bramkę gości. Nowaczyk, i bracia Plucińscy próbowali strzelić kolejną bramkę dla rezerw, lecz zabrakło szczęścia.

W 60 minucie za Nowaczyka wszedł Mateusz Michalak.

W 65 minucie Ludwiczak minął kilku graczy z Klęki i dokładnie dograł do Markiewicza, który wbiegł przed obrońców gości i będąc sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał tej okazji. Kolejne 10 minut to przewaga zawodników z Klęki. Najpierw po dośrodkowaniu dobrze piąstkował Reszka, chwilę po tej akcji napastnik Klęki strzelił minimalnie obok słupka, a po faulu na napastniku Phytopharmu, Parus strzelił w bramkę, lecz Reszka z trudem obronił. W ostatnich dziesięciu minutach meczu nasi zawodnicy mogli ustalić wynik spotkania, lecz strzały Markiewicza i B. Plucińskiego minimalnie mijały słupek gości.

Na Pięć minut przed końcem spotkania za Markiewicza wszedł Molski.

Do końca spotkania nic się już nie wydarzyło i rezerwy zasłużenie pokonały zespół z Klęki 2-0.

Gratulujemy zawodnikom zdobyczy punktowej i liczymy na kolejne zwycięstwa.