06.05.2024

Derby dla Lechitek

W niedzielne południe na Stadionie Średzkim odbyło się spotkanie Orlen I ligi kobiet w którym polonistki podejmowały innego Wielkopolskiego reprezentanta tego poziomu rozgrywkowego Lech Poznań UAM.

Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany z dużą ilością sytuacji podbramkowych, których jednak piłkarki Polonii nie potrafiły zamienić na gola. Na dodatek pierwszą bramkę średzianki straciły  już w drugiej minucie meczu co "podcięło" zespołowi skrzydła. Z minuty na minutę nasza gra zaczynała wyglądać coraz lepiej ale niestety to Lech UAM prowadził do przerwy 1:0.

Druga połowa w naszym wykonaniu to wysoki pressing zespołu, który starał się za wszelką cenę wyrównać rezultat meczu. Niestety odkrywając się w obronie narażaliśmy się raz po raz na groźne kontrataki gości. Po jednym z nich pod koniec meczu straciliśmy drugą bramkę i tym samym  ponieśliśmy porażkę 0:2!

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Parecka – Falkowska, Ratajczak, Hyży, Pakulska, Drożak (79` Nowak), Ciesiółka, Wielińska (89` Pawlak), Nogalska (72` Dobroń), Szewczyk, Nowicka (46` Grzesik).

Lech Poznań UAM wystąpił w składzie: Laskowska – Poniedziałek, Przybył, Porada (60` Kubka), Piechocka, Sawicka, Wojtkowiak (86` Rosińska), Kuleczka, Kościelak (89` Jóźwiak), Wojciechowska (46` Jurek), Nowaczyk (60` Purgacz).

Żółte kartki: Szewczyk - Kościelak

Bramki: Przybył (2`), Purgacz (90`)