25.04.2023

Derbowe zwycięstwo z Kłosem (2010)

W meczu 3. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 6:2 (3:2) derbowy pojedynek z Kłosem Zaniemyśl. Do bramki rywali trafiali Adam Poloszyk - dwie bramki, Filip Cichosz, Jakub Mikołajczak, Damian Hypki oraz Dawid Buczma.

Tym razem Poloniści podejmowali na swoim boisku drużynę z Zaniemyśla. Obie drużyny już na samym początku chciały postawić swoje warunki. Jako pierwszym ta sztuka udała się ekipie z Zaniemyśla, która trafiła do siatki w 7. minucie. Po chwili Polonia odrobiła straty, strzelając wyrównującą bramkę, której autorem był Adam Poloszyk. Po kolejnej składnej akcji Polonia wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Filip Cichosz. Kłos jednak nie składał broni i doprowadził do wyrównania. Po błyskawicznej kontrze młodzi Poloniści po minucie wrócili na prowadzenie, strzelając tym samym trzecią bramkę. Swoją drugą bramkę strzelił w tym meczu Adam Poloszyk.

Po przerwie ładnym strzałem popisał się Jakub Mikołajczak i Polonia prowadziła już 4:2. Kolejną bramkę dla Polonii dołożył Damian Hypki, a wynik spotkania ustalił Dawid Buczma. Polonia pewnie pokonała rówieśników z Zaniemyśla i tym samym odniosła drugie zwycięstwo w lidze.