06.03.2023

CLJ U-15: Remisowy debiut (2008)

Mecz nie rozpoczął się dobrze z Polonistów, bo już w 12. minucie goście zdobyli bramkę. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku zawodnik Orlenu wystawił swojemu partnerowi piłkę do pustej bramki i było 0:1. Gospodarze bardzo szbko mogli wyrównać, ale po podaniu Mikołaja Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt lekko uderzył Mikołaj Szymański. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już chwilę później, po błędzie golkipera Polonii zawodnik Orlenu przejął piłkę i podał koledze, który miał przed sobą pustą bramkę - chybił jednak uderzając nad poprzeczkę.

W kolejnych minutach Orlen nadal atakował i znów miał sytuację sam na sam po długim podaniu za linię obrony. Tym razem jednak zawodnik druzyny gości mocno chybił. W 21. minucie goście jednak się nie pomylili. Przed polem karnym piłkę stracił Kamil Orwat, a Igor Hasa pewnie pokonał bramkarza Polonii.

Po straconej bramce Poloniści znów zagrali nieco odważniej i mieli sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzył Mikołaj Kowalski. Kolejna okazja została już jednak wykorzystana. Po podaniu Mikołaja Szymańskiego za linię obrony Mikołaj Kowalski uprzedził obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza trafił do bramki.

Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, ale to Poloniści w 48. minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Idziaszka z rzutu rożnego głową bramkarza pokonał Mikołaj Kowalski. Dwie minuty poźniej jednak Orlen znów objął prowadzenie. Goście wykorzystali gapiostwo defensywy Polonii i po kolejnym podaniu za linię obrony bramkarza pokonał Wojciech Kujawski.

Goście mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po jednej z jego interwencji Poloniści przeprowadzili kontratak. Miłosz Kowalski podał do Wiktora Motyla, a ten wystawił piłkę Pawłowi Sarnie, który trafił do pustej bramki. W końcowych minutach mecz był otwarty i oba zespoły miały swoje okazje, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 3:3 (1:2) UKS Orlen Gdańsk
Mikołaj Kowalski 40+5, 43, Paweł Sarna 50 - Wojciech Kujawski 12, Igor Hasa 21, 45

Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 15. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 2. Bartosz Idziaszek - 14. Dawid Mikołajczak (51, 17. Oleksii Steblin), 6. Aleksander Bajon (79, 16. Alan Nowakowski), 8. Mikołaj Kowalski - 10. Wiktor Motyl, 9. Paweł Sarna (72, 13. Filip Stasiak), 7. Mikołaj Szymański (46, 11. Filip Zawodni). Nie zagrali: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

Orlen: 1. Szymon Świadek - 2. Kacper Czerowałów (67, 28. Oliwier Sak), 4. Maksymilian Rawiński, 5. Igor Mączkowski, 6. Fabian Ziółkowski, 7. Igor Hasa (80+5, 22. Igor Górecki), 8. Dawid Gliszczyński, 9. Jakub Jendrzejewski (71, 27. Jakub Petryszyn), 10. Kacper Cwajda, 11. Wojciech Kujawski (79, 24. Jakub Nowak), 19. Jan Marosi (56, 3. Igor Twardowski). Nie zagrali: 12. Bartosz Baran - 18. Hubert Kudlik.
trener: Krzysztof Wilk.

żółte kartki: Wiktor Motyl - Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Szymon Świadek.

sędziował: Mateusz Sipura.