24.04.2023

CLJ U-15: Porażka w ważnym meczu (2008)

W ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Orlenem Gdańsk 2:3 (1:3). Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Poloniści walczyli o punkty do ostatniej sekundy. Niestety imo ambitnej walki z Gdańska wrócili bez punktów. Bramki dla Polonii strzelili Mikołaj Kowalski z rzutu karnego oraz Wiktor Motyl.

Znacznie lepiej w mecz weszli jego gospodarze, już w 3. minucie zdobywając pierwszą bramkę. Po akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska do siatki z bliskiej odległości trafił Igor Hasa, wykorzystując płaskie dośrodkowanie swojego kolegi z zespołu. Gdańszczanie na tym nie poprzestali i po chwili mieli kolejną dobrą okazję. W dobrej sytuacji chybił jednak Kacper Czerowałów. W 16. minucie piłkarze Orlenu podwyższyli prowadzenie, a dobre podanie od partnera wykorzystał Wojciech Kujawski, płaskim strzałem pokonując Jakuba Pawlaczyka.

Druga stracona bramka podrażniła Polonistów, ale też spowodowała rozluźnienie w szeregach gospodarzy. Po prostym błędzie obrońców piłkę przejął Paweł Sarna, który dał się sfaulować w polu karnym. Z jedenastu metrów pewnie strzelił Mikołaj Kowalski. W 29. minucie jednak Orlen wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Indywidualną akcją zakończoną skutecznym strzałem popisał się Wojciech Kujawski. Jeszcze przed przerwą Orlen mógł podwyższyć prowadzenie, ale doskonałą instyngtowną interwencją po strzele Kujawskiego popisał się Jakub Pawlaczyk.

Po przerwie godpodarze mieli kilka kolejnych sytuacji, niejednokrotnie sprowokowanych prostymi błędami zawodników Polonii. Zmarnowali między innymi sytuację sam na sam z bramkarzem. Poloniści odgryzali się atakami, aż w 62. minucie po strzale Wiktora Motyla piłka wreszcie wpadła do bramki. Interwencję bramkarzowi uniemożliwił rykoszet, bo piłka odbiła się po drodze o nogę obrońcy. W ostatnich dwudziestu minutach Polonia dążyła do zdobycia gola wyrównującego, ale gospodarze rewanżowali się kontratakami. Mecz stał się brzydszy, pełen walki. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała już wbić piłki do bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Orlenu.

Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15 - grupa B
23 kwietnia 2023, godz. 16:30 - Gdańsk
Orlen Gdańsk 3:2 (3:1) Polonia Środa Wielkopolska
Igor Hasa 3, Wojciech Kujawski 16, 29 - Mikołaj Kowalski 20 (k), Wiktor Motyl 62

Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 3. Oliwier Pacholski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Paweł Sarna (54, 13. Filip Stasiak), 10. Wiktor Motyl (77, 16. Alan Nowakowski), 14. Dawid Mikołajczak (52, 11. Filip Zawodni), 15. Nikodem Bliskowski (41, 7. Mikołaj Szymański), 17. Oleksii Steblin (41, 6. Aleksander Bajon), 18. Piotr Włodarczyk (67, 2. Bartosz Idziaszek).
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

żółte kartki: Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Jakub Jendrzejewski - Paweł Sarna, Wiktor Motyl, Oliwier Pacholski.