24.04.2023

Cenne zwycięstwo z KKS-em 1925 (2006)

W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie Średzkim 2:1 (1:0) z KKS-em Kalisz, czyli dotychczasowym wiceliderem rozgrywek. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów, a dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 2. miejsce. Obie bramki dla średzkiej drużyny strzelił Michał Bańkowski.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Poloniści próbowali grać atakiem pozycyjnym na własnej połowie, lecz rywale wysoko bronili i szybko odbierali piłkę. Po kilku błędach w defensywie goście mogli prowadzić w tym meczu. Z kolei po naszej stronie swoje sytuację mieli Szymon Rauhut oraz Jakub Płonka. Tuż przed przerwą Polonistom udało się zdobyć bramkę. Krzysztof Biadała otrzymał podanie z prawej strony boiska, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę do Michała Bańkowskiego, który uderzył w długi róg bramki przeciwnika. Do szatni zatem Poloniści schodzili prowadząc 1-0.

Po zmianie stron goście przyspieszyli grę i już po kilku minutach wyrównali. Mecz zrobił się bardzo ciekawy, a wynik był sprawą otwartą. Było dużo walki o każdy metr boiska. Poloniści zmuszeni zostali do głębokiej defensywy, ale przetrwali napór rywali, a w 70. minucie spotkania po podaniu Jakuba Łody ponownie Bańkowski wyprowadził zespół na prowadzenie.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i Poloniści mogli cieszyć się z kolejnych zdobytych punktów. Trzeba jednak przyznać, że mecz był bardzo wyrównany i miał różne fazy. Gdyby zawodnicy z Kalisza byli bardziej skuteczni w pierwszej części spotkania, to kto wie jak potoczyłyby się losy tego pojedynku. Jednak po meczu drużyna nie kryła swojej radości ze zwycięstwa, a na wyciągnięcie wniosków przyjdzie czas na najbliższych treningach.