14.11.2011

Bolesna porażka ze Spartą

Ostatni mecz w tym roku juniorzy rozegrali w niedzielę 13 listopada na własnym boisku ze Spartą Oborniki. Był to już pierwszy mecz rundy rewanżowej który OZPN zaplanował właśnie w tym terminie. Niestety nasza drużyna niemiło będzie go wspominać, bowiem uległa swoim rywalom 1:2. o wszystkim zdecydowało pierwsze piętnaste minut spotkania w czasie których padły wszystkie bramki w tym meczu. Poloniści pierwszy raz dali się zaskoczyć już w 2 minucie meczu kiedy po nieudanej próbie wyprowadzenia ataku Sparta przeprowadziła kontrę i po strzale w krótki róg objęła prowadzenie. Nie minęło siedem minut i drugi błąd przytrafił się naszej obronie, który skrupulatnie wykorzystali przeciwnicy i podwyższyli wynik spotkania na 0:2. w między czasie doskonałą okazję do wyrównania wyniku miał Konstanty Mikołajczak ale w sytuacji sam na sam nie udało mu się pokonać bramkarza gości. Dużo otuchy i nadziei na końcowy sukces wlała w serca Polonistów bramka którą zdobyli po rzucie rożnym w 15 minucie spotkania. Niestety do końca spotkania mimo kilku dogodnych okazji nie udało się poprawić tego niekorzystnego wyniku i tym samym nasi juniorzy doznali kolejnej porażki. Okazało się że bez czterech podstawowych zawodników drużyna nie potrafiła pokonać rywala z którym na jego boisku pewnie wygrała 2:0. zapewne inaczej wyglądałby ten mecz gdyby nie brak koncentracji w pierwszych dziesięciu minutach, który zaważył na końcowym wyniku bo nawet w tym składzie zespół powinien sobie poradzić z tym przeciwnikiem.

Całej drużynie pozostaje  solidnie przepracować okres przygotowawczy bo wiosna każdy mecz, a nawet każdy punkt będzie na wagę utrzymania się w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Pietrzak – Warot, Matysiak, Kostecki, Szcześniak, Kudła, Kusik, Leporowski, Baziór, Mikołaj czak, Paczkowski.

Na zmianę weszli: Filipiak, Król.