15.11.2021

Zwycięstwo z Lechitą

Zespół Polonii od pierwszego gwizdka sędziego przejął inicjatywę w meczu. Początek spotkania to przewaga na całym boisku zespołu Polonii. Piłka przez większość czasu była w posiadaniu Polonistów. Na prowadzenie zespół gospodarzy wyprowadził strzałem w samo okienko bramki Mateusz Stolecki. Kolejne strzały mijały bramkę rywali. W 27 minucie Mateusz Stolecki po raz drugi wpisuje się na listę strzelców również mocnym strzałem. Do końca pierwszej połowy Polonia oddaje jeszcze kilka strzałów, niestety żaden z nich nie trafia do bramki rywali. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2-0. Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęli Poloniści, już w 49 minucie po ładnej akcji bramkę strzela Jędrzej Drame. W 51 minucie prowadzenie podwyższa Oskar Janoś. Z minuty na minutę przewaga Polonii jeszcze bardziej się zarysowuje, niestety bramkarz gości staje na drodze lub sami Poloniści nie strzelają celnie. Dopiero w 88 minucie bramkę na  5-0 strzela Przemysław Brychlik i ustala wynik spotkania. Brawa dla całej drużyny za walkę i zwycięstwo.

Polonia zagrała w składzie: Janczar M, Stolecki M(k) (46' Matoszko O), Maślanka K (65' Pietrzak M), Michalak F (46' Cyka K), Stelmaszyk M (46' Motyl I), Kiel J, Drame J (60' Pinczak W), Michalak K (46' Pogonowski M), Brychlik P, Milachowski K, Janoś O.