28.09.2020

Zwycięstwo z Lechią Kostrzyn (2001/03)

Kolejnym rywalem w rundzie jesiennej był zespół Lechii Kostrzyn, Trener zespołu Leszek Maźwa założył otwartą grę. Drużyna rozpoczęła mecz zgodnie z założeniami budując akcje od własnej bramki. Już w pierwszej minucie spotkania po pięknej akcji oskrzydlającej bramkę strzelił Igor Motyl.

W 12 minucie drużyna gości po rzucie wolnym doprowadza do wyrównania. 14 minuta to indywidualna akcja Eryka Radziejewskiego zakończona bramką i Polonia objęła prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2-1. W drugiej minucie drugiej połowy wynik podwyższa Witek Moroz pięknym strzałem z 20 metrów. Niestety w 60 minucie goście wykonują rzut wolny i piłka wpada do siatki i wynik 3-2 dla Polonii. Wynik spotkania w 73 minucie ustalił Kacper Cyka wygrywając pojedynek z obrońcami i bramkarzem.  Brawa należą się wszystkim chłopakom którzy wchodząc na boisko walczyli na maksimum swoich możliwości.

Polonia zagrała w składzie: Molski B,  Radziejewski E, Łopatka S, Cyka K, Rosiński A, Komorowicz A, Motyl I(k), Wieliński K, Michalak F, Kropski D, Moroz W. Na zmianę wchodzili: Kmieciak M, Nyczak D, Remlewski W, Szymczak Jakub, Szymczak Jędrzej, Stępień W, Grześkowiak J.