23.08.2021

Wielkie emocje z happy endem

Skra Ladies Częstochowa to bieniaminek naszej ligi ale z samej gry to już bardzo fajnie poukładany zespół, który postawił polonistkom naprawdę trudne warunki. Mecz zaczął się dla naszego zespołu  naprawdę bardzo dobrze. Po 23 minutach prowadziłyśmy 2:0. Pierwszego gola z akcji zdobyła Kamila Wielińska a drugiego z rzutu karnego Roksana Wojtecka. Kiedy wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą wkradła się w nasze szeregi nerwowość oraz brak koncentracji. Taka sytuacja sprawiła, że zaczęłyśmy popełniać proste błędy. Miałyśmy kłopot z złapaniem odpowiedniego rytmu gry w konsekwencji czego ambitne rywalki jeszcze przed przerwą doprowadziły do remisu. Chłodny prysznic przyjęłyśmy więc na nasze głowy. Kilka korekt w przerwie zarówno w poczynaniach w ofensywie jak i defensywie i druga połowa lepsza w naszym wykonaniu. Trzecia zwycięska jak się później okazało bramka padła dla nas 69 minucie meczu a jej autorką była Gabrysia Walczak, która w przepiękny sposób wykorzystała rewelacyjne dośrodkowanie Klaudii Grońskiej z rzutu wolnego. Jak sama mówiła był to dla niej ważny moment bowiem Gabi długo borykała się z kontuzjami. Mamy nadzieje Gabi, że to bramka na przełamanie i z meczu na mecz będzie już tylko lepiej.

Sumując to był to mecz ogromnej walki. W kolejnym meczu polonistki zagrają mecz wyjazdowy a udadzą się do zespołu UKS Ząbkovia Ząbki. Jaki będzie wynik czas pokaże ale obiecujemy walkę do ostatniego gwizdka.

Bramki: Kamila Wielińska, Roksana Wojtecka, Gabrysia Walczak

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Falkowska, Nowak, Ratajczak Szewczyk- Grońska (Grzybowska), Nogalska- Ciesiółka, Wojtecka (Walczak), Szukalska (Mikołajczak)- Wielińska (Tomaszewska)

Rezerwowe: Mądra