25.09.2021

Wielkie emocje przy Sportowej

Spotkanie rozpoczęło się wręcz wyśmienicie dla zespołu Polonii Środa. Już w ósmej minucie Krystian Pawlak odważnie zaatakował bramkarza rywali a ten tak pechowo wybijał piłkę że nabił naszego napastnika a piłka wpadła do bramki. Niestety w 15 minucie Miłosz Garstkiewicz podczas interwencji fauluje w polu karnym zawodnika rywali i sędzia dyktuje rzut karny dla Bałtyku. Do piłki podszedł Michał Marczak i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 30 minucie Polonia mogła ponownie objąć prowadzenie. Niestety uderzenie Huberta Antkowiaka z linii bramkowej wybili obrońcy Bałtyku. W 34 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Krystian Pawlak a piłka ześlizgnęła się po poprzeczce bramki rywali i opuściła boisko. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 1:1.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na Stadionie Średzkim oglądali ponownie ciekawe widowisko. Oba zespoły prowadziły otwartą grę. W 56 minucie z dystansu na bramkę rywali uderzał Bartosz Bartkowiak ale bramkarz rywali pewnie wyłapał ten strzał. Cztery minuty później zakotłowało się w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy a z bliska piłkę do bramki rywali wepchnął Piotr Skrobosoński i Polonia ponownie prowadziła. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania mieliśmy ponownie remis a na listę strzelców wpisał się Damian Garbacik który popisał się świetnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ale  remisu goście cieszyli się zaledwie dwie minuty. Wprowadzony chwilę wcześniej Jędrzej Drame pewnie wykorzystał podanie Kacpra Nowaka i umieścił piłkę w bramce rywali. Chwilę później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugą bramkę dla naszego zespołu ale tym razem jego uderzenie głową padło łupem bramkarza rywali. Goście próbowali jeszcze doprowadzić do remisu ale były to próby nieskuteczne. Ostatecznie Polonia pokonała Bałtyk 3:2 (1:1) i mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Andrzejewski, Wujec, Pawlak (80` Drame), Kujawa, Nowak (82` Milachowski), Bartkowiak (70` Brychlik), Mandrysz (53` Buczma), Antkowiak (53` Zgarda), Skrobosiński, Henriquez.

Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Garbacik, Lengiewicz, Sikorski, Gułajski (82` Ossowski), Bohm, Marczak, Liberacki (73` Jankowski), Gołuński (65` Wiśniewski), Wołowski, Goerke.

Żółte kartki: Pawlak – Liberacki, Garbacik

Bramki: Pawlak (8`), Skrobosiński (60`), Drame (72`) – Marczak (15`)(k), Garbacik (70`)