27.04.2023

Towarzyskie granie z Wartą

Od samego początku spotkania oba zespoły prowadziły dość wyrównaną walkę w środku boiska. Po stronie Polonii Środa swoje sytuacje mieli Filip Łasocha, Kevin Durueke i Mikołaj Witkowski ale za każdym razem piłka  nie znajdowała drogi do poznańskiej bramki. Z kolei warciarze jak już przenieśli się pod średzką bramkę to było naprawdę groźnie. Dwukrotnie Polonię Środa przed startą bramki ratował Mateusz Janczar. Ale w 40 minucie średzki bramkarz był już bezradny kiedy po dośrodkowaniu z boku boiska piłkę do bramki wepchnął Kamil Kościelny. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę wyszedł inny zespół Polonii Środa. Średzcy szkoleniowcy tak zaplanowali bowiem ten dzień żeby każdy z zawodników zagrał po czterdzieści pięć minut. Przed długi czas poloniści mimo swojej przewagi nie mogli pokonać bramkarza Warty. Dopiero w samej końcówce poloniści podkreślili swoją przewagę golami. Najpierw w 83 minucie świetne zagranie od Jakuba Giełdy wykorzystuje Kevin Durueke i ładnym strzałem doprowadza do wyrównania a chwilę później Albert Żerkowski podał piłkę w polu karnym do Kacpra Nowaka a ten mimo asysty rywala umieścił ją w bramce Warty. Zwycięstwem 2:1 Polonii Środa zakończyło się to spotkanie.

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Janczar (46` Frąckowiak) – Zawodnik testowany (46` Skrobosiński), Maślanka (46` Wujec), Pryimak (46` Walczak), Durueke (46` Żerkowski), Cyka (46` Milachowski), Łasocha (46` Bartkowiak), Gniewowski (46` Giełda), Witkowski (46` Nowak), Drame (60` Durueke), Zawodnik testowany 2 (46` Kluczyński).

Bramki: Durueke (83`), Nowak (86`) - Kościelny (40`)