16.01.2023

Sześć bramek z Mieszkiem

W pierwszej połowie poloniści wystąpili w mocno młodym składzie a większość doświadczonych zawodników rozpoczęła mecz na ławce rezerwowych. Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie i sporo się działo na boisku. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść rywale ale w 20 minucie w doskonałej sytuacji jeden z zawodników Mieszka fatalnie przestrzelił. Siedem minut później w polu karnym rywali faulowany był bardzo aktywny tego dnia Kacper Cyka i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Krystian Pawlak i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Po zdobyciu bramki poloniści jeszcze odważniej zaatakowali rywala zmuszając zespół Mieszka do obrony. Ale w tej części spotkania więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron w zespole Polonii Środa na boisku pojawiła się zupełnie inna jedenastka. Już dwie minuty po wznowieniu gry nasz zespól podwyższył swoje prowadzenie a na listę strzelców wpisał się sprowadzony zimą Anton Prałat który bramkarza rywali pokonał ładnym strzałem pod porzeczkę w krótki róg. W 53 minucie Antoni Prałat idealnym podaniem obsłużył Jędrzeja Drame a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Mieszka podwyższając prowadzenie średzkiego zespołu. Trzy minuty później poloniści rozmontowali po raz kolejny obronę Mieszka a tym razem na listę strzelców wpisał się Kacper Nowak. Poloniści nie zamierzali zwalniać tempa i już minutę później prowadzili różnicą pięciu bramek. Tym razem świetne podanie z głębi pola Jakuba Giełdy wykorzystał Damian Buczma. W 64 minucie Bartosz Bartkowiak technicznym uderzeniem przelobował wysuniętego bramkarza Mieszka i Polonia prowadziła już 6:0. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Ostatecznie Polonia Środa pokonuje w pierwszym meczu towarzyskim czwartoligowego Mieszka 6:0 (1:0).

W pierwszej połowie piłkarze Polonii Środa wystąpili w składzie: Janczar – Łasocha, Kultys, Maślanka, Kluczyński, Cyka, Mamedov, Janoś, Witkowski, Gniewowski, Pawlak.

W drugiej połowie piłkarze Polonii Środa wystąpili w składzie: Frąckowiak – Buczma, Wujec, Skrobosiński, Walczak, Giełda, Durueke, Bartkowiak, Prałat, Nowak, Drame.

Bramki: Pawlak (27`)(k), Prałat (47`), Drame (53`), Nowak (56`), Buczma (57`), Bartkowiak (64`)