20.04.2022

Poświąteczne trzy punkty

Poprzedni mecz wygrały dziewczyny z Wodzisławia 3:1 dlatego nasze zawodniczki chciały się rywalkom zrewanżować. I trzeba przyznać, że zabrały się bardzo ofensywnie do dzieła. Pomimo kłopotów nasz zespół zawsze walczy o pełną pulę punktową. Jednak przeciwniczki również nastawione były na zwycięstwo. Od początku wiadomo było, ze nie będzie to łatwy mecz. Gra toczyła się głównie w środku pola, a zawodniczki obu zespołów nie przeprowadzały jakiś finezyjnych akcji, które mogłyby zakończyć się golem. Wynik do przerwy 0:0. Druga połowa przyniosła kolejne dynamiczne akcje zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Z samej gry więcej miały nasze rywalki ale to polonistki były w tym dniu skuteczniejsze i umiały zachować zimną krew w finalizacji akcji. Pierwszego gola dla naszego zespołu zdobyła Kasia Ciesiółka. Dezorientację w polu bramkowym  wykorzystała bezbłędnie. Kolejny gol dla nas to bramka stadiony świata w wykonaniu Kamili  Wielińskiej. Wodzisław próbował odrobić straty i walka była do ostatniego gwizdka Pani sędzi ale tego zwycięstwa polonistki nie wypuściły już z rąk.  Mecz zakończył się wynikiem 2:0 na naszą korzyść. Kolejny mecz już w sobotę. Tym razem nasz zespół udaje się do dalekiego Rybnika.

Bramki: Kasia Ciesiółka,  Kamila Wielińska

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Grzybowska, Falkowska, Ratajczak, Nowak(Sroczyńska) - Drożak, Wielińska- Szukalska, Walczak, Ciesiółka- Mikołajczak

Rezerwowe: Kraska, Kujawa, Wyrębska, Szewczyk, Forszpaniak