27.09.2021

Polonia wraca na fotel lidera

Z szacunkiem ale i z wiarą w siebie i w zespół przystępowałyśmy do tego meczu. Nie ukrywałyśmy też, że celujemy w trzy punkty i chcemy powrócić na zwycięską ścieżkę. Pierwsza połowa bardzo chaotyczna i nerwowa w naszym wykonaniu. Uczciwie trzeba przyznać, że lepsza dla drużyny gości. Swoje szanse też miałyśmy ale generalnie więcej z gry miały przyjezdne. Do przerwy udało się nie stracić bramki i remisować ten mecz. W przerwie trochę mocnych słów głęboki oddech i do gry. Zdecydowanie lepiej weszłyśmy w drugą połowę. Przede wszystkim agresywniej i odważniej w ofensywie. Dawałyśmy szansę na pomyłkę zawodniczkom gości. Wymuszałyśmy pressing, który dawał nam stałe fragmenty gry. Dziś to był nasz ogromny atut, bo na cztery gole trzy zdobyte zostały właśnie ze stałych fragmentów gry. Ten element mocno poprawiłyśmy co cieszy. Bramki budowały nas jako zespół i z minuty na minutę czułyśmy, że rośniemy w siłę. Warte podkreślenia jest to, że wszystkie „zmienniczki” dały dziś rewelacyjne zmiany. To pokazuje, że mamy bardzo wyrównany zespół a zawodniczki wchodzące z ławki  często robią różnice i przesądzają o losach meczu. Jeden raz zawiodła nas asekuracja w defensywie i straciłyśmy gola ale mając kilka bramek zapasu bramka ta nie spowodowała nerwowości w naszych poczynaniach. Ostatecznie Polonia Środa pokonała ROW Rybnik 4:1 i wróciła na fotel lidera rozgrywek pierwszoligowych.

Bramki: Kasia Ciesiółka x1, Dominika Hyża x1, Julia Mikołajczak x2

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka- Falkowska, Hyża, Ratajczak, Nowak- Grońska (Wojtecka), Nogalska- Ciesiółka, Walczak (Drożak), Szukalska (Mikołajczak)- Wielińska (Grzybowska)

Rezerwowe: Karasińska, Mądra, Brzykcy