15.05.2021

Pogrom w Starogardzie

Od samego początku przewagę w tym spotkaniu posiadali piłkarze Polonii Środa i to oni groźniej atakowali bramkę rywali. Prowadzenie poloniści powinni byli już objąć w 5 minucie ale Damian Buczma przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem KP Starogard Patrykiem Kotłowskim. Swoje sytuacje mieli też Krystian Pawlak i Luis Henriquez oraz Paweł Mandrysz ale zawsze górą był bramkarz rywali. Aż nadeszła 42 minuta. W pole karne rywali wpadł Oskar Kozłowski i mimo że uderzał słabszą lewą nogą to piłka zatrzepotała w bramce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu rywali.

Po zmianie stron pierwszy kwadrans należał do zespołu gospodarzy którzy próbowali odwrócić losy spotkania. W 64 minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników Polonii Środa w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Robert Wesołowski ale nasz bramkarz Przemysław Frąckowiak wyczuł intencje strzelca i pewnie obronił jedenastkę. To na pewno dodało wiatru w skrzydła naszemu zespołowi. Już trzy minuty później poloniści prowadzili 2:0. Krzysztof Biegański zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej a do bramki rywali z bliska wpakował ją Adrian Szynka. Na kolejne trafienie w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa przyszło nam czekać do 85 minuty. Wtedy to Szymon Zgarda idealnym podaniem obsłużył Krzysztofa Biegańskiego a ten z około 11 metrów pokonał Patryka Kotłowskiego. Ale to nie było ostatnie zdanie Polonii w tym meczu. Już w doliczonym czasie kropkę nad i postawił Adrian Szynka który głową skierował piłkę do bramki rywali wykorzystując w ten sposób świetne podanie od Luisa Henriqueza. Zwycięstwem 4:0 Polonii Środa kończy się to spotkanie.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Wujec, Skrobosiński, Kozłowski (76` Chraplak), Zgarda, Bartkowiak (72` Sobkowiak), Brychlik, Mandrysz (63` Biegański), Buczma (63` Nowak), Pawlak (54` Szynka).

KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Sylwestrzak (58` Kowalczyk P.), Moskiewicz (46` Górski), Wiśniewski, Wohlert (46` Kuźniarski), Kowalczyk (46` Mrozik), Wesołowski, Powszuk, Sosnowski, Piesio, Korpalski.

Żółte kartki: Korpalski - Chraplak

Bramki: Kozłowski (42`), Szynka (67`), (90`), Biegański (85`)