14.08.2020

Pogoń wraca bez punktów

Polonia spotkanie z Pogonią mogła zacząć równie efektownie jak w Janikowie ale po dograniu Luisa Henriqueza wysoko nad poprzeczką strzelił Krzysztof Biegański. Minutę później w polu karnym Pogoni faulowany był Damian Buczma i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Jędrzej Kujawa i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 15 minucie Pogoń doprowadziła do wyrównania. Uderzenie Mateusza Rościszewskiego sparował bramkarz Polonii Mateusz Janczar ale wobec dobitki Kacpra Cichonia był już bezradny i było 1:1. Po stracie bramki poloniści próbowali ponownie wyjść na prowadzenie ale uderzenia Kacpra Nowaka i Krystiana Pawlaka był niecelne. Aż w końcu w 28 minucie po dośrodkowaniu w pole karne akcję zamknął Damian Buczma i z bliska umieścił piłkę w bramce rywali. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę Polonia schodziła prowadząc 2:1.

Po zmianie stron Polonia Środa przycisnęła Pogoń i próbowała już na samym początku rozstrzygnąć losy spotkania. Ale uderzenia Szymona Zgardy, Kacpra Nowaka i Jędrzeja Kujawy nie znalazły drogi do bramki rywali. Pogoń też próbowała swoich szans ale bardzo dobrze grała defensywa Polonii kierowana przez dwójkę Adam Borucki Wojciech Onsorge. W 81 minucie Polonia Środa postawiła kropkę nad i. Piłkę w pole karne dograł Luis Henriquez a do bramki skierował ją pięknym strzałem Krzysztof Biegański. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Polonia mogła świętować kolejne ligowe trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 12. Janczar – 25. Henriquez, 20. Onsorge, 2. Borucki, 23. Kozłowski, 8. Zgarda, 10. Kujawa (89` 66. Szynka), 11. Nowak (55` 14. Sobkowiak), 19. Biegański (81` 17. Słabikowski), 7. Buczma (69` 6. Ceglewski), 9. Pawlak (49` 13. Górzyński).

Pogoń II Szczecin wystąpiła w składzie: 1. Sujecki – 2. Lis (62` 13. Kort), 3. Pach, 4. Stolarczyk, 5. Kuzko, 6. Wawrzynowicz, 7. Rajchenberg (56` 18. Krzysztofek), 8. Kwiecień, 9. Zaborski, 10. Cichoń, 11. Rościszewski

Bramki: Kujawa (3`), Pawlak (28`), Biegański (81`) – Cichoń (15`)

Żółte kartki: Kuzko x2

Czerwona kartka: Kuzko (90+)