22.05.2021

Pewne trzy punkty w Przodkowie

Od samego początku spotkania zespół Polonii Środa zepchnął rywali do defensywy i kontrolował wydarzenia na boisku. Jednak na pierwszą bramkę w wykonaniu polonistów kibice musieli poczekać aż do 20 minuty. Wtedy to z około 22 metrów pięknie uderzył Krystian Pawlak i Polonia prowadziła 1:0. Chwilę później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0 ale tym razem jego strzał końcami placów zatrzymał bramkarz gospodarzy Arkadiusz Moczadło. Rywale bramce Mateusza Janczara tak naprawdę zagrozili tylko raz ale uderzenia Jakuba Leszkiewicza z około 16 metrów poszybowało wysoko nad średzką bramką. Prowadzeniem 1:0 polonistów zakończyła się pierwsza część gry.

Po zmianie stron Polonia szybko podwyższyła swoje prowadzenie. W polu karnym z rywalami na plecach zatańczył Adrian Szynka, a następnie strzałem z około 9 metrów pokonała Arkadiusza Moczadło. Chwilę później na 3:0 mógł podwyższyć Paweł Mandrysz ale piłka po jego strzale zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Z minuty na minutę przewaga zespołu Polonii Środa rosła ale naszemu zespołowi ciężko było się przebić przez zmasowaną obronę rywali. Swoje sytuacje mieli jeszcze Krystian Pawlak, Oskar Kozłowski czy Piotr Skrobosiński ale za każdym razem zwycięską ręką wychodził z nich bramkarz gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 2:0 i to Polonia dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Borucki, Wujec, Zgarda, Skrobosiński, Szynka (75` Sobkowiak), Pawlak, Nowak (62` Bartkowiak), Mandrysz (70` Buczma), Biegański (78` Kozłowski).

GKS Przodkowo wystąpił w składzie: Moczadło – Raulin, Górak, Patelczyk, Patok, Leszkiewicz, Szałecki, Klawikowski, Łazaj, Jeruć, Kajca.

Żółte kartki: Łazaj - Wujec, Mandrysz

Bramki: Pawlak (20`), Szynka (46`)