07.11.2022

Kolejne trzy punkty kobiet

Od samego początku spotkania polonistki ruszyły do zdecydowanych ataków chcąc szybko ustawić sobie to spotkanie. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sprytem w polu karnym wykazała się Julia Dobroń i ładnym strzałem wpakowała pikę do bramki. Szybko objęte prowadzenie nie uśpiło średzkiego zespołu a polonistki dążyły do zdobycia kolejnych bramek. W 24 minucie idealne podanie na 8 metr otrzymała Kamila Wielińska i dopełniała formalności pakując piłkę do bramki rywalek i Polonia Środa prowadziła już 2:0. Do końca pierwszej części spotkania mimo przewagi Polonii Środa więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron rywalki szybko zdobyły kontaktową bramkę. W 48 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę strzałem głową do średzkiej bramki skierowała Maria Wrzesińska. Szybko strzelona bramka dodała skrzydeł rywalkom które uwierzyły w końcowy sukces i jeszcze odważniej zaatakowały. To wykorzystały polonistki które w 75 minucie przeprowadziły szybki kontratak po którym na bramkę rywalek uderzała Laura Nowicka. Uderzenie polonistki broni bramkarka Ząbkovii ale wobec dobitki Kamili Wilińskiej była już bezradna i Polonia Środa ponownie prowadziła różnicą dwóch bramek. Do końca spotkania wynik niw uległ już zmianie. Polonistki odniosły ostatecznie kolejne ligowe zwycięstwo pokonując Ząbkovię Ząbki 3:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Parecka – Drożak, Hyży, Budasz (64` Szukalska), Sroczyńska (46` Ratajczak), Wielińska, Walczak, Wierzbińska (88` Kraska), Dobroń, Szewczyk, Nowicka (75` Połatyńska).

Żółte kartki: Sroczyńska, Walczak - Dziemidowicz

Bramki: Dobroń (4`), Wielińska (24`), (75`) – Wrzesińska (48`)