07.08.2021

Falstart na inaugurację

Od samego początku lekką przewagę posiadali gospodarze. To podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego częściej byli przy piłce ale nasz zespół nie stwarzał sobie zbyt wielu sytuacji bramkowych. Na dodatek w 11 minucie w polu karnym Oskar Kozłowski do spółki z Kacprem Nowakiem nie upilnowali Adriana Kwiatkowskiego który pewnie wykorzystał podanie Krystiana Kujawy i Błękitni objęli prowadzenie. W 23 minucie sprzed pola karnego na bramkę rywali uderzał Szymon Zgarda. Piłkę po jego strzale w górę odbił Dominik Sasiak, pierwszy do futbolówki dopadł Hubert Antkowiak ale jego uderzenie głową obronił bramkarz rywali. Do końca pierwszej części spotkania Polonia próbowała doprowadzić do wyrównania ale były to próby nieskuteczne.

Po zmianie stron i dwóch zmianach w zespole Polonii Środa wydawało się że to poloniści rzucą się do ataków ale nasz zespół nie ustrzegł się błędu i już od 47 minuty przegrywał 0:2. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego celnym strzałem głową na bramkę zamienił Maciej Liśkiewicz. Pięć minut później poloniści mogli zdobyć bramkę kontaktową. Piotr Wujec wyłożył piłkę Bartoszowi Bartkowiakowi ale jego uderzenie z około 16 metrów poszybowało wysoko nad bramką rywali. W 55 minucie kolejna doskonała okazja Polonii Środa ale tym razem uderzenie Huberta Antkowiaka z linii bramkowej wybijają obrońcy Błękitnych. W 63 minucie poloniści wreszcie zdobyli kontaktową  bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bartosza Bartkowiaka i niepewna interwencja bramkarza gości kończy się wepchnięciem piłki z bliska do bramki przez Adama Boruckiego. Niestety to było wszystko na co tego dnia było stać zespół Polonii Środa i ostatecznie mecz zakończył się porażką Polonii Środa 1:2 (0:1).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar - Borucki, Wujec, Buczma (80` Skrobosiński), Zgarda (46` Mandrysz), Nowak (88` Milachowski), Bartkowiak, Brychlik (60` Drame), Antkowiak, Kozłowski (46` Andrzejewski), Henriquez.

Błękitni Stargard wystąpili w składzie: Sasiak – Sawczak (46` Zdunek), Liśkiewicz, Niedojad, Prawucki, Świder (61` Friska), Kwiatkowski, Wajsak (61` Lis), Rajch, Tarasewicz,  Kujawa

Żółte kartki: Nowak, Henriquez – Tarasewicz, Wajsak, Sawczak, Sasiak

Bramki: Borucki (62`) – Kwiatkowski (11`), Liśkiewicz (47`)