12.10.2020

Cenne punkty kobiet

Mecz rozpoczęliśmy spokojnie, bez „rzucania się” na przeciwnika. W pierwszej połowie to Polonia raczej dyktowała warunki. Przeciwnik ograniczał się do kontrataków lub strzałów z dystansu ale nasz zespół nie dawał się zaskoczyć.  Kilka dobrych ataków przeprowadzonych przez Polonię mogło przynieść prowadzenie naszej drużynie. Najbliżej była Kasia Ciesiółka, która w sytuacji sam na sam z bramkarką minimalnie chybiła. Prowadzenie 1:0 dał gol Dominiki Hyżej po jednym z kilku wykonywanych przez nasze dziewczyny rzutów rożnych (asysta Wojteckiej).

Druga połowa, to gra dość wyrównana. Jednak przeciwniczki coraz odważniej próbowały odrobić straty z pierwszej połowy. W 51 min. mądrze grająca Polonia, wykorzystała rozluźnienie szyków przeciwnika i po dośrodkowaniu Wojteckiej, za sprawą Kasi Ciesiółki podwyższa wynik na 2:0. Widmo porażki bardzo mocno zmotywowało piłkarki Staszówki. Nacierały na średzką bramkę z coraz większą werwą i raz po raz nękały bramkarkę i linię obrony groźnymi akcjami lub strzałami z dystansu. Ku uciesze naszego zespołu i garstki ale oddanych kibiców, wystarczyło to tylko na zdobycie jedynej, bramki kontaktowej na 2:1. Takim też wynikiem zakończył się ten jakże ważny dla naszej drużyny pojedynek. Za zaangażowanie , walkę o pełną pulę punktową dziewczętom należą się dziś podziękowania.

Polonia grała w składzie: Parecka- Olek, Hyży, Ratajczak, Brzykcy- Ciesiółka, Cieślak, Sawicka (Nowakowska), Fronczak, Wojtecka (Szukalska), Nogalska, Miłoszyk

Na boisko nie weszy: Pabin, Forszpaniak, Lewicka