03.06.2021

Bez punktów w Stężycy

Polonia do tego spotkania przystąpiła osłabiona brakiem trzech podstawowych graczy. Nie było Luisa Henriqueza, Przemysława Brychlika i Piotra Wujca. Jeżeli dodać do tego jeszcze brak Jędrzeja Kujawy to straty po stronie naszego zespołu były naprawdę spore. Ale swoje problemy kadrowe miał też zespół Raduni. Próżno w ich kadrze było szukać Wojciecha Fadeckiego, Rafała Kosznika czy Sebastiana Deji. Cała trójka leczy urazy i nie była do dyspozycji swojego sztabu szkoleniowego.

Od samego początku Radunia rzuciła się zespół Polonii Środa chcąc szybko zdobyć bramkę. Polonia musiała się bronić  i liczyć na kontrataki. Niestety w 16 minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Wilczyńskiego strzałem głową Przemysława Frąckowiaka pokonał najlepszy strzelec Raduni Dawid Retlewski i gospodarze objęli prowadzenie. W 30 minucie mogło być 2:0 ale bramkarz Polonii Środa wygrał pojedynek sam na sam z Dawidem Cempą. Minutę później na uderzenie ze skraju pola karnego zdecydował się Bartosz Bartkowiak ale Kacper Tułowiecki zachował czujność i obronił ten strzał. W końcówce pierwszej części spotkania Polonia nieco przycisnęła ale ataki naszego zespołu zatrzymywały się na dobrze grającej defensywie naszych rywali. Ostatecznie na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Raduni 1:0.

Po zmianie stron Polonia ruszyła do ataku. Nasz zespół próbował odwrócić losy spotkania ale akcje Polonii kończyły się na dobrze dysponowanej defensywie rywali. W 57 minucie Radosław Stępień odebrał piłkę Szymonowi Zgardzie i idealnie w tempo zagrał ją do Dawida Retlewskiego. Ten w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem został przez niego sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Radosław Stępień i pewnym strzałem zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu. W 77 minucie było już 3:0. Ręką piłkę w polu karnym zagrał jeden  z zawodników Polonii Środa i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Tym razem do piłki podszedł Jakub Letniowski ale i tym razem nasz bramkarz nie miał szans na obronę jedenastki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia przegrała w Stężycy 3:0 (1:0).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Kozłowski (46` Chraplak), Skrobosiński, Borucki, Buczma (82` Ceglewski), Zgarda, Bartkowiak (46` Szynka), Sobkowiak (46` Biegański), Mandrysz, Nowak, Pawlak.

Radunia Stężyca wystąpiła w składzie: Tułowiecki – Wojowski (71` Sulewski), Stępień (79` Chmulak) ,Retlewski, Kopania, Murawski, Cempa (46` Burkhardt), Wilczyński, Letniowski, Miller (66` Szuprytowski), Szur.

Żółte kartki: Cempa, Miller, Burkhardt, Wilczyński – Pawlak, Frąckowiak, Zgarda, Mandrysz

Bramki: Retlewski (16`), Stępień (58`)(k), Letniowski (77`)(k)