12.09.2021

Bez punktów w starciu ze Świtem

Pierwsi sygnał do ataku dali poloniści. Już w 2 minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Bartosz Bartkowiak ale czujnie w bramce zachował się Przemysław Matłoka. Z każda minutą przewaga zespołu Polonii Środa rosła. Swoje sytuacje mieli Kacper Nowak i Hubert Antkowiak ale za każdym razem były to strzały niecelne lub skutecznie interweniował bramkarz rywali. W ostatniej akcji pierwszej połowy nieoczekiwanie to Świt mógł wyjść na prowadzenie. Na nasze szczęście najpierw skutecznie interweniował Mateusz Janczar a potem piłkę z linii bramkowej wybił Adam Borucki. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron spotkanie zrobiło się jeszcze ciekawsze. Jako pierwsi na prowadzenie mogli wyjść goście. Najpierw świetną interwencją popisał się Luis Henriquez a chwilę później piłkę po raz drugi w tym meczu z linii bramkowej wybił Adam Borucki wyręczając tym samym Mateusza Janczara. Chwilę później nasz bramkarz doznał kontuzji i musiał go zastąpić Przemysław Frąckowiak. Od 75 minuty Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce za faul w środku pola dla Adama Boruckiego. Na domiar złego rywale pięć minut później objęli prowadzenie. Po szybkiej kontrze na listę strzelców wpisał się Kacper Wojdak. Do końca spotkania Polonia starała się odwrócić gry tego spotkania. Jednak mimo doliczonych aż siedmiu minut wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Polonia przegrywa ze Świtem 0:1 (0:0).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (57` Frąckowiak) – Borucki, Andrzejewski (82` Kozłowski), Wujec, Henriquez, Zgarda, Kujawa, Bartkowiak (55` Brychlik), Nowak (82` Skrobosińki), Buczma (82` Milachowski), Antkowiak.

Świt Szczecin wystąpił w składzie: Matłoka – Bil, Kuzko, Białczyk, Nagórski, Kapelusz, Wojtasiak, Wojdak (85` Mach), Kisły (71` Krawiec), Michułka (82` Potoczny), Baranowski.

Żółte kartki: Bartkowiak, Antkowiak - Wojdak, Bil

Czerwone kartki: Borucki (75`)

Bramki: Wojdak (80`)